Hlavní navigace

Curve Send. Převody z karty na kartu fungují i pro české karty

23. 12. 2019
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Předvánoční dárek dostali uživatelé služby platební karty Curve. Nově lze posílat platby z karty na kartu, a to včetně českých platebních karet.

Víte, co je karta Curve? Čtěte dál. Pokud ne, přečtěte si nejprve recenzi o Curve Card. Ve zkratce, jde službu britské společnosti Curve 1 Ltd., která spolehlivě funguje i v Česku. Potřebujete chytrý mobil s Androidem nebo iOS a stáhnout si jejich aplikaci. Poštou vám přijde embosovaná plastová karta Mastercard s vaším jménem, kterou pro Curve vydává britská Wirecard Card Solutions Ltd., která patří do skupiny jinak německé Wirecard.

Finta spočívá v tom, že do mobilní aplikace Curve si zadáte své české debetní nebo kreditní karty Mastercard či Visa a poté pouhým výběrem dané karty si vyberete, se kterou se provede platba, nebo výběr z bankomatu prostřednictvím karty Curve. Když se při výběru karty spletete, máte ještě 14 dnů transakci změnit na jinou kartu přidanou do aplikace pomocí služby Go Back in Time (jdi zpět v čase). Je to díky tomu, že samotná Curve vystupuje v režimu vydavatele karty i acquirera. Každá transakce její kartou tak probíhá přímo u Curve, a přestože s kartou Curve nakoupíte v českém Kauflandu, pro vydavatele vaší české karty šlo o transakci u obchodníka „Curve“.

Novinkou jsou platby z karty na kartu. Některým uživatelům byla tato služba zpřístupněna v týdnu od 9. prosince 2019, oficiálně byla spuštěna v pátek 20. prosince 2019. Jak na to?

Služba Curve Send vás vítá.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Služba Curve Send vás vítá.

Jak posílat peníze z karty na kartu

Zatím jen pro Curve zákazníky

Důležité je vědět, že peníze můžete posílat jen dalším zákazníkům služby Curve. Pokud ji někdo nepoužívá, přijde mu odkaz, aby se do služby zaregistroval, teprve poté se mu peníze připíšou na nějakou kartu, kterou si tam při registraci musí zadat.

Od cizího uživatele jsem v rámci testu dostal 31 Kč, tj. 1 libru.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Od cizího uživatele jsem v rámci testu dostal 31 Kč, tj. 1 libru.

Povolit sběr kontaktů

Aplikaci Curve musíte povolit přístup k seznamu svých kontaktů v mobilu. Bez toho peníze nelze poslat. Pokud potřebujete poslat peníze „cizímu“ člověku, musíte znát jeho telefonní číslo, kterým je do Curve registrovaný. Po dalším uploadu kontaktů jej mezi kontakty uvidíte a můžete mu peníze poslat.

Curve si projede vaše kontakty, a pokud zjistí, že je nějaký zapojený do této služby, ukáže vám u něj ikonku.

Klíčové je telefonní číslo registrované do Curve. Podle toho a jen toho Curve peníze posílá a přijímá.

Zaslání platby je potřeba potvrdit. Pokud použijete biometrické potvrzení, může se vám přihodit, že snímač mobilu bude rychlejší než váš mozek a platba skutečně odejde, aniž jste to skutečně chtěli.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Zaslání platby je potřeba potvrdit. Pokud použijete biometrické potvrzení, může se vám přihodit, že snímač mobilu bude rychlejší než váš mozek a platba skutečně odejde, aniž jste to skutečně chtěli.

7 dnů na příjem platby

Příjemce má 7 kalendářních dnů pro akceptaci platby. Pokud ji nepřijme, peníze se vám vrátí zpět na kartu, ze které se strhly.

Vyberete si kartu, na kterou se peníze připíšou. Pokud je v jiné měně, zobrazí se vám kurzy.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Vyberete si kartu, na kterou se peníze připíšou. Pokud je v jiné měně, zobrazí se vám kurzy.

Omyl? Platbu zrušíte

Pokud se spletete a platbu omylem odešlete, dokud ji příjemce nepřijme, můžete ji kdykoli zrušit. Příjemce se o tom sice dozví, ale peníze vám zůstávají.

Platbu můžete kdykoli zrušit, pokud ji příjemce ještě nestihl akceptovat.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Platbu můžete kdykoli zrušit, pokud ji příjemce ještě nestihl akceptovat.

Jak dlouho to trvá

Převod z Curve k jinému uživateli Curve trvá od několika vteřin do 3 pracovních dnů. V praxi mám vyzkoušeno, že příjem peněz od jiného uživatele přímo na moji kartu „Curve Cash“ byl okamžitý a peníze bylo možné používat přes kartu Curve. Převod na kartu do české banky trval dva dny.

Po technické stránce jde o vrácení platby na kartu od obchodníka (tedy od Curve – v roli obchodníka), tj. nejde o běžný převod z karty na kartu. Výhodou je, že taková transakce je bez poplatku, ale trvá i několik dnů.

Peníze jsou na cestě.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Peníze jsou na cestě.

Limity

Denně můžete převést ekvivalent maximálně 500 GBP, což je necelých 15 000 Kč.

Tip do článku - účto fakturace duben

Peníze se mohou okamžitě připsat na vaši Curve kartu. Anebo si je připíšete na jinou kartu.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Peníze se mohou okamžitě připsat na vaši Curve kartu. Anebo si je připíšete na jinou kartu.

Vhodná pro známý okruh příjemců

Instantní převody umí od počátku služba Revolut, která je spíše náhradou banky. Curve naproti tomu neotevírá žádný účet, nýbrž používá vaše stávající karty od vašich bank. Vlivem nižších převodních limitů a nutnosti znát kontakt pro převod je tak služba vhodná zvláště pro drobné platby mezi známými, přáteli a rodinou.

Důležité je upozornit, že veškerá komunikace s Curve probíhá v angličtině. Zákaznická podpora není okamžitá, podle vytížení může trvat i několik dnů, než se s vámi někdo spojí. O své peníze se ale bát nemusíte, Curve je seriózní firma.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).