Hlavní navigace

Twisto chystá virtuální karty a podporu karet v Google Pay

Sdílet

Lenka Kašparová 6. 6. 2019

Twisto plánuje do konce roku 2019 spustit podporu platebních karet v Google Pay, zároveň chce spustit podporu virtuálních karet. Chce tak přispět k ochraně životního prostředí tím, že nebude vydávat plastové karty. Platební karty je již nyní možné nahrát do Apple Pay. (U ryze virtuálních platebních karet, např. Masstercard Virtual, nelze vytvořit jejich digitalizovaný obraz v mobilních platbách jako jsou Google Pay, Apple Pay, atd…)

Cílem Twista je do roku 2025 zcela nahradit platební karty mobilními platbami a dalšími metodami šetrnými k životnímu prostředí, protože plná recyklace karet není možná kvůli vloženým čipům a anténě.

Omezením plastů se banky v Česku zatím příliš nezabývají, mnohé z nich stále prezentují kartu jako zcela neoddělitelný doplněk ke každému účtu. Věřím, že tento způsob uvažování postupně z trhu zmizí. Těší nás, že se řadíme mezi první v republice, kteří se rozhodli jít tímto směrem, a doufáme, že nastolíme nový trend, který má podle nás velkou šanci na úspěch, říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).