Studenti jsou v oblasti financí zodpovědní - většina si spoří a případné dluhy splácí

Sdílet

Pouhým 40 % studentů se podaří získat zaměstnání v oboru, kterému se chtějí věnovat. Pokud už takovou práci získají, platí jim firmy nejčastěji 50 – 80 Kč za hodinu. Kromě tohoto přivýdělku však 80 % studentů dostává také kapesné, nebo stipendium od své školy. S penězi pak studenti nakládají rozumně. 75 % dotázaných uvedlo, že si pravidelně spoří a pokud mají nějaké dluhy, tak je pravidelně splácejí. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Raiffeisenbank realizovala agentura IPSOS.

Během studentských let utratí respondenti nejvíce peněz za jídlo, oblečení a kosmetiku. U 40 % z nich je položkou v rozpočtu i bydlení.


Autor: Raiffeisenbank

Z průzkumu vyplývá, že celkem 96 % studentů středních i vysokých škol alespoň občas pracuje. S vyšším věkem pak stoupá počet těch, kteří mají při škole stálou práci, na úkor nárazově pracujících. Dva z pěti vysokoškoláků pracují celoročně, zatímco na střední škole má téměř stejné množství studentů jen nárazové brigády, říká Roman Přeučil, produktový manažer Raiffeisenbank.


Autor: Raiffeisenbank

Pětina studentů si vydělá více než 10 000 Kč měsíčně. Dalších 25 % respondentů uvedlo, že mají výplatu maximálně 3000 Kč měsíčně.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.