Hlavní navigace

Pojišťovny si posvítí na fiktivní prodeje aut klientů, kteří se chtějí vyvázat ze smlouvy

Sdílet

Máte drahé povinné ručení, pokukujete po konkurenci ale ještě vás váže smlouva? Právo toto je častým důvodem proto „sehrát“ na svou pojišťovnu fiktivní prodej vozidla a vyvázat se tak bez pokuty ze stávající smlouvy o povinném ručení. Postup samozřejmě není standardní a pojišťovny se nyní rozhodly proti němu postupovat tvrději.

O těchto praktikách víme. Proto jsme společně s ostatními pojišťovnami na konci minulého roku přijali usnesení, že je nebudeme nijak podporovat. Je na každé pojišťovně, jaký konkrétní postup zvolí. Odhadujeme, že takto od nás v rámci povinného ručení odchází asi pětina klientů, uvedl pro ČTK mluvčí pojišťovny AXA Marek Zeman s tím, že pojišťovna nyní požaduje doložení kupní smlouvy nebo kopie technického průkazu se změnou vlastníka.

Pokud by později vyšlo najevo, že oznámení o prodeji auta bylo pouze fiktivní, tak by bylo dříve sjednané pojištění odpovědnosti považováno i nadále za platné s povinností platit pojistné, nastínil pro ČTK důsledky také mluvčí Allianz Václav Bálek.

Analýzu a následnou přípravu opatření potvrdila i Česká pojišťovna, zatím ale nespecifikovala, jaká opatření to přesně budou. 

Ke změně benevolentního přístupu pojišťoven k případům fiktivních prodejů aut přispěla i cena povinného ručení na trhu, která je stlačena na minimum. Pojišťovnám tak záleží na každém klientovi i jeho platbě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).