Hlavní navigace

Na vánoční trhy do zahraničí vyrazí 40 % Čechů bez pojištění

Sdílet

Třetina Čechů má v plánu navštívit před Vánoci trhy v zahraničí. Primárně se chystají do Německa a Rakouska (46,1 %). Dalších 22 % dotázaných se na vánoční trhy vypraví do Polska. Na cestovní pojištění však velká část z nich vůbec nemyslí. Vyplynulo to z průzkumu MONETA Money Bank.

Plánujete si sjednat cestovní pojištění na cestu do zahraničí na vánoční trhy?
Autor: MONETA Money Bank

Plánujete si sjednat cestovní pojištění na cestu do zahraničí na vánoční trhy?

Bez cestovního pojištění se chystá vycestovat 22,4 % dotázaných. Krátkodobé pojištění si za tímto účelem sjedná 50,3 % Čechů. Ale i případný drobný úraz může přijít na desetitisíce korun. Před vysokými výdaji vás sice v Evropské unii chrání kartička české zdravotní pojišťovny, ale nemůžete na to vždy spoléhat. Zajistí vám jen právo na ošetření, jaké mají v daném státě jeho občané. Ceny různých zdravotnických úkonů vás pak mohou překvapit. A pokud vás odvezou do soukromého zařízení, nemusí vám kartička být k ničemu. O tom, jak to vypadá, když jste v zahraničí bez cestovního pojištění, jsme psali v článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění?

Většina respondentů (70 %) jede do zahraničí vlastním vozem a v 52 % případů navíc v doprovodu někoho z rodiny či partnera (43,6 %)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).