Ministerstva uvažují o dani z převodu družstevních nemovitostí

Převod družstevního vlastnictví by mohl být zdaněn a to podobně jako převod nemovitostí v osobním vlas­tnictví (v sou­časnosti 3 %, daň vzroste ještě o 1 %). Vyplývá to z nové analýzy, kterou vypracovalo Ministerstvo pro místní rozvoj společně s dalšími 3 resorty. Ministerstvo uvažuje o zdanění v případě založení nové databáze družstevních bytů: 

Pokud by však existovala databáze družstevních bytů, díky které by mohlo dojít k určitému zrovnoprávnění osobního a družstevního vlastnictví, lze hypoteticky uvažovat také o možnosti zavedení této daňové povinnosti i na tento typ majetku, uvedlo ministerstvo. 

Nepoctivci se mohou bezdůvodně obohacovat na úkor státu a díky těmto dodatečným ziskům mohou své služby nabízet ve srovnání s konkurencí levněji, doplnilo ministerstvo. 

Zdroj: ČT24 

Česko má šestou nejnižší nezaměstnanost v EU Zájem o stavební spoření klesá        
Kozlík z Roháčku
Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 93.89.107.---
9. 6. 2012 23:14 Nový

Ti už neví co by zdanili

Snaha zdanit střední vrstvy a bohaté nechat na pokoji pokračuje. Předpokládám, že nikdo na ministerstvu neuvažuje o zdanění při převodu majetkové účasti v jiných právnických osobách vlastnící byty (např. s.r.o. vlastnící právě jeden činžovní dům, a že jich je). To by se mohlo dotknout nedotknutelných.

Fxtrader
Fxtrader (neregistrovaný) 89.177.116.---
10. 6. 2012 13:01 Nový

To je správný

družetevníci nebudou okrádat nás bohatý, stačí, že jim pučujem na jejich družstevní králíkárny peníze.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
11. 6. 2012 8:59 Nový

Aha...

celé vlákno

...a aby se to vyrovnalo, tak církvím daň z převodu nemovitostí odpustíme, aby se jim snáze rozprodávaly nemovitosti získané v Kalouskovo-Nečasově Božím tunelu.

"Těm tak vykopat zuby z huby," jak říkával děda.

Fxtrader
Fxtrader (neregistrovaný) 89.177.116.---
11. 6. 2012 17:02 Nový

Re: Aha...

celé vlákno

Pláčete na nesprávnym hrobě, to si běžte stěžovat ke Kalouskovi.