Hlavní navigace

Investiční platforma Portu nabízí nově investice do úspěšných firem od 500 Kč měsíčně

21. 10. 2022

Sdílet

peníze, finance, graf, investování, úspory, investice, akcie Autor: Shutterstock

Investiční platforma Portu nově nabízí možnost ukládat peníze do vybraných akcií úspěšných světových firem. Investor si je může přidat do vlastní strategie a vkladem peněz pak nakoupit celý koš vybraných akcií těchto firem. Investovat se takto dá od 500 Kč měsíčně.

Na základě dlouhodobé poptávky od našich uživatelů jsme se rozhodli vyslyšet jejich přání a nabídnout jim unikátní možnost naprosto jednoduše nakoupit mix akcií společností, které jsou jim blízké a kterým věří, uvedl Martin Luňáček, výkonný ředitel Portu.

Úplný seznam instrumentů najdete na stránce vlastních strategií.

Nabídka obsahuje akcie 40 amerických a evropských firem, kterými mohou investoři doplnit svou stávající strategii, nebo si složit úplně novou. Jedná se o takzvané „blue chips“ akcie, jejichž název je odvozený od modrého žetonu, který má v pokeru nejvyšší hodnotu. Jde tedy o akcie těch největších, nejhodnotnějších a nejčastěji obchodovaných firem, informoval Luňáček s tím, že jde o akcie firem napříč sektory, například Apple či Microsoft ze sektoru technologií nebo Tesla, Mercedes a BMW z dopravy.

Seznam akcií i ETF, která jsou další možností při tvorbě vlastní strategie, plánuje platforma pravidelně rozšiřovat. Portu navíc brzy plánuje nabídnout také české akcie, jako jsou např. ČEZ nebo Erste Bank.

Mimo to dokážeme všechny akcie rozdělit na frakční podíly, což je výhodné i pro menší investory s pravidelnými vklady. Díky tomu se tato příležitost zpřístupňuje široké veřejnosti bez ohledu na investovanou částku, dodal Luňáček a zmínil také další novinku – snížení poplatků u produktu vlastní strategie, který právě umožňuje nákup akcií. Poplatky se snížily o jednu až dvě desetiny procentního bodu. Díky fixaci pro dlouhodobé investory tak nyní jediný poplatek, který Portu za službu účtuje, začíná už na 0,47 % p.a., dodal šéf investiční platformy.

Třetí novinkou, kterou Portu nabízí, je možnost jednorázové rebalance strategií. Ta se hodí v dlouhodobém horizontu, kdy se může zastoupení instrumentů odchýlit od původního nastavení při založení strategie – což může mít vliv na změnu rizikovosti, vysvětlil Luňáček

Na detailu strategie proto Portu nově přidalo možnost zadat pokyn k jednorázové rebalanci a co nejvíce tak přiblížit aktuální zastoupení zpět k cílovým vahám. Nebo je možné využít stávající automatickou rebalanci, která kontroluje odchylky od cílových vah průběžně.

Možná by vás raději zajímalo investování přes crowdfunding. Věnovali jsme se mu v našem dvoudílném rozhovoru se šéfem platformy finGOOD:

Vít Endler, finGOOD: Půlmilionová investice se díky složenému úročení může už za rok vrátit zpět

Vít Endler, finGOOD: Naše rychlost je zásadní. Podnikatel nemá čas čekat na úvěr dva měsíce

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.