Hlavní navigace

Fio banka mění sazebník. Přidá prémiové platební karty a mírně zdraží

Sdílet

Fio, Fio banka, Fio bankomat Autor: Jan Vaca

Nový typ platebních karet připravuje Fio banka. Vyplývá to se sazebníku banky, který bude platit od 10. 10. 2022. Novinkou bude platební karta Visa Business Gold a Visa Platinum. Součástí těchto karet bude i cestovní pojištění a pojištění zneužití karty. Stejný typ pojištění nově dostanou i stávající karty Mastercard Gold a Visa Gold.

Rozšíření nabídky karet se týká i kreditních karet. Nově bude v nabídce i kreditka s logem Visa, a to pro spotřebitele i podnikatele (Visa Business). Do té doby byly kreditní karty Fio banky pouze s logem Mastercard.

Pro stávající klienty banky sazebník bude platit až od října, nové typy platebních karet v nabídce Fio banky budou již od pondělí 8. 8. 2022. Pokud si ale pořídíte novou službu, bude se řídit již novým sazebníkem.

Fio banka zavádí i novou službu v podobě vystavení návrhu na výmaz zástavního práva. Ta je určena pro klienty s hypotékou a stojí 900 Kč.

Zdražení nastane pro stávající klienty Fio banky s debetními kartami Mastercard Gold a Visa Gold. Stávající poplatek 150 Kč měsíčně se jim od října zvýší na 199 Kč měsíčně. V ceně ale dostanou pojištění zneužití karty ve variantě Extra (což je jinak za poplatek 60 Kč měsíčně, tedy „ušetří“ 10 Kč měsíčně). Cestovní pojištění tyto karty již měly a budou mít i nadále.

Novinky v ceníku Fio banky od 10. 10. 2022
Produkt, služba Nový poplatek Původní poplatek
Návrh na výmaz zástavního práva 900 Kč nová služba
Debetní karta Mastercard Gold 199 Kč měsíčně, v ceně pojištění 150 Kč měsíčně (+49 Kč)
Debetní karta Visa Gold 199 Kč měsíčně, v ceně pojištění 150 Kč měsíčně (+49 Kč)
Debetní karta Visa Business Gold 199 Kč měsíčně, v ceně pojištění nová služba
Debetní karta Visa Platinum  
299 Kč měsíčně, v ceně pojištění
nová služba
Kreditní karta Visa 0 Kč nová služba
Kreditní karta Visa Busniness 0 Kč nová služba

Fio banka se tak paradoxně stává jedinou univerzální bankou s ucelenou nabídkou platebních karet obou systémů a pro téměř všechny segmenty. Některé banky totiž v rámci úspor spíše přecházejí na jednu značku kartového schématu, podle toho, která je pro ně v daném období výhodnější (levnější). A žádná jiná banka na trhu už nenabízí možnost volby kreditní karty z obou systémů. Buď je to povinně Visa, nebo povinně Mastercard.

Jistým omezením je, že Fio banka kreditní kartu vydává jen soukromým osobám a OSVČ, neumí ji vydat právnickým osobám. To je parketa hlavně Komerční banky, která firemní kreditní karty právnickým osobám běžně vydává a v omezené míře i Česká spořitelna.

Našli jste v článku chybu?