Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Do ePortálu se budou moci dostat i lidé bez datové schránky od pet - > Záměrem ČSSZ je nabídnout takové prostředí a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 2. 2016 10:14

  pet (neregistrovaný) ---.artisys.cz

  > Záměrem ČSSZ je nabídnout takové prostředí a podmínky, aby si sami lidé zvolili elektronickou cestu.

  Raději komunikuji elektronicky, protože je to rychlejší a pro obě strany pohodlnější. Ale pokud někdo začne vymýšlet různé paskvily (DS, předražené podpisy fungující nejlépe jen z Woken, ...) tak se tomu bráním jak jen to jde.

 • 4. 2. 2016 19:46

  miki (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Vy DS/el. podpis nazýváte paskvily, ale jak jinak chcete jednoznačně identifikovat občana vůči státu?
  Jiný způsob tady prostě není. DS jako jediný systém má bránu, kterou lze použít odjinud a zároveň státu garantuje, že jste opravdu ten, za koho se vydáváte.
  Asi těžko postavíte systém s citlivými daty na autorizaci přes FB, Google, Seznam.cz atd.
  Navíc to, že ČSSZ umožní jiný způsob přihlášení bude za cenu nemalých nákladů daňových poplatníků. Provoz SMS brány, nebo evidence na pobočkách, registrační formuláře atd. bude něco stát.
  Pokud si to každý úřad bude dělat sám, je to k ničemu.
  Možná pomůžou elektronické občanky po vzoru Slovenska, ale to bude kdo ví kdy. Bohužel to bude povinné i pro ty, co tomu nerozumí a všechny PINy si napíšou na tu kartu, což je cesta do....

 • 5. 2. 2016 23:26

  Tomáš Marný

  Máte patrně problém s chápáním psaného textu, že? Dle vašeho předřečníka není paskvil elektronický podpis, ale PŘEDRAŽENÝ elektronický podpis.

  Dokud to bylo za nějakých 160,- Kč, měl jsem ho také. Byť jenom k podání daňového přiznání, jinak byl naprosto k hovnu. Na podání mailem s elektronickým podpisem mně soudruzi z ouřadu odpověděli dopisem do vlastních rukou na doručenku, pro který jsem si musel na poštu.

  Po zdražení elektronického podpisu na 4 kila se na něj můžu vy... Daňové přiznání podám zase elektronicky a to jedno vlastnoručně podepsané lejstro, co musím na finančák doručit, tam za 350,- Kč dovezu taxíkem - takže mně ještě pajcka zbyde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).