Hlavní navigace

České firmy si s úniky dat hlavu příliš nelámou

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 10. 2013

Úniky dat jsou v ČR v drtivé většině způsobovány zaměstnanci. Podle průzkumu za ně mohou v 95 % a ve více než 70 % případů se přitom jedná o úmyslné odcizení podnikových informací. Vyplývá to z průzkumu Unie středních a malých podniků a společnosti Safetica.

Podle zprávy o průzkumu má sice s úniky dat zkušenost 43 % dotázaných firem. Přesto je jejich přístup k problematice podle mínění autorů průzkumu spíše liknavý. Ačkoli u velkých společností se riziko úniku dat pohybuje kolem 25 %, jsou tyto firmy se svým zabezpečením vesměs spokojeny.

Se svou ochranou není spokojeno 44 % českých společností. Více než 75 % z nich ale neplánuje žádné kroky, které by vedly ke zlepšení v ochrany dat, okomentoval průzkum Jakub Mahdal, CEO společnosti Safetica s tím, že podle výsledků nemá více než 60 % firem přehled, co se daty děje, kdo k nim přistupuje a jak s nimi zachází. Na vině tak nejsou jenom zaměstnanci ale i samotné firmy, které často nemají nastavená pravidla pro zacházení s citlivými daty nebo na jejich dodržování nikdo nedohlíží.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).