Hlavní navigace

Názor k článku Vláda chce vyšší slevu na dítě, přídavky pro víc rodin a snazší oddlužení od Richard W. Fetter - Pardon, pokud se mýlím, to se omlouvám dopředu,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2017 18:16

    Richard W. Fetter (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

    Pardon, pokud se mýlím, to se omlouvám dopředu, a máte celou týdenní pracovní dobu home office, kdy si sám rozvrhujete pracovní dobu, ale dost o tom pochybuji, já jsem o to usiloval, ale nikdy jsem si to u zaměstnavatele neprosadil, musím uznat, že osobní styk lidí - ostatních zaměstnanců s právníkem podniku je nezbytný. Nezlobte se, ale na takovou "pracovní morálku" je třeba poukázat, správně tu jiný diskutující poukázal tento týden pod jiným článkem na to, že nejvíce křičí o sociálních jistotách a právech zaměstnanců zaměstnanci mezi 8. - 16. hodinou ve všední den, kdy nemají na internetu co dělat, nejde-li zrovna třeba o novináře atp. A podle IP adresy poukázal na to, že jde o státního zaměstnance, jistě u něj neočekáváme, že pracuje na noční směny, to neočekávám ani u podnikového právníka. (Pokud jsem zde uvedl, že jsem podnikový právník, myslím to jako převažující praxi, nyní jsem skutečně na volné noze.) Mnoho zaměstnanců chce stále "kapitalisticky žít, socialisticky pracovat". Mít vysokou mzdu při relativně, ve srovnání s cizinou, nízkou pracovní produktivitou. Takže, znovu říkám, sociální jistoty, ano ale odsaď pocaď. Totéž s ochranou tzv. slabší strany.
    A zpět k lichvě: Ust. § 218 odst. 1 trestního zákoníku - Lichva: Kdo zneužívaje něčí rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti nebo něčího rozrušení, dá sobě nebo jinému poskytnout nebo slíbit plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru... Za rozumově slabého považuji třeba seniora postiženého alzheimerovou chorobou, ne zdravého člověka v produktivním věku, rozumová slabost není podle mne to co hloupost kombinovaná s hamounstvím. Lehkomyslnost? Co to je? Lehkomyslní jsou i ti, co si berou bankovní půjčky za nikoliv lichvářský úrok, ačkoliv už sotva splácí půjčky dřívější. A jak to má safra věřitel posoudit? V takové tísni, aby musel někdo k lichváři není, to leda, že by byl vydírán, pak má i jiné možnosti obrany. Rozrušení budiž. Ale v kasinu nebo jinde, kde se člověk dostane do euforie, to nebylo... Ale tady nejde jen o lichvu, ale o všeobecný přístup ke smlouvám - tzv. slabší strana bude moci cokoliv kdykoliv zpochybnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).