Hlavní navigace

Názor k článku Až 25 000 Kč pro OSVČ. Projděte si přesná pravidla a podmínky od anonym - Zdá se, že si pletete nemocenskou (nemocenské pojištění)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2020 9:07

  bez přezdívky

  Zdá se, že si pletete nemocenskou (nemocenské pojištění) a zdravotní pojištění. Co uvádíte je placeno zdravotními pojišťovnami a ne státem. Zdravotním pojišťovnám se platí zdravotní pojištění a to je pro OSVČ samozřejmě povinné a platí ho všichni bez výjimky.
  Nemocenské pojištění se uplatňuje na nemocenskou, ošetřovné atp.. u toho daného plátce. Platí se státní správě sociálního zabezpečení a nemá s nemocnicemi a léčbou nic společného.
  Výstavba komunikací je placena převážně ze silniční daně, kterou platí právě pouze podnikatelé.
  Na schwarz systém stát nepřistoupí proto, že nemůže podporovat, aby zaměstnavatel přenášel zodpovědnost za zaměstnance (soc, zdrav) na je samé. Zaměstnavatel, tedy ta právnická osoba nebo OSVČ za vás musí zaplatit ta pojištění a jestli si myslíte, že ne, že to platí sám, tak se zamyslete na co koukáte přo výběru zaměstnání?.. na čistou mzdu samozřejmě. Ještě jsem neslyšel, aby někdo řekl "no, dělám sice jen za 10.000,- ale jsem spokojený, protože platím dost pěněz na záchranky a pomoc nemocným starým lidem"..
  Navíc ten zaměstnavatel musí ty zaměstnance kontrolovat, ten kšeft sehnat, domluvit, zařídit pracovní prostředí i vybavení,.. a to z dalších peněz navíc. Takový zaměstnanec stojí násobky svého čistého platu a bez zaměstnavatele by si tou svou prací většinou nědokázal vydělat ani jeho polovinu.
  Navíc sáhněte si hluboko do svého svědomí a řekněte si, zda opravdu pracujete v práci na 100% každou minutu. protože OSVČ musí. Za čas kdy nic nedělá mu nikdo nic nedá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).