Hlavní navigace

Názor k článku Češi se za prací stěhují neradi, jiné národy s tím problém nemají od Roman Nikl - On je trošku rozdíl, jak to ve kterém...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 11. 2013 10:08

  Roman Nikl (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  On je trošku rozdíl, jak to ve kterém státě funguje.

  V Německu je obrovský trh s nájemním bydlením. Není problém si najít byt, pronajmout a přestěhovat. Navíc tamní soukromí majitelé neberou nájemní bydlení jako "přechodnou ubytovnu pro socky a studenty", ale jako standardní službu, takže se není třeba dohadovat a na všechno je spoleh (jako třeba že byt bude vymalovaný, vše v něm bude fungovat, voda bude pitná, na všechno jsou platné revize atd).

  V USA je obrovský trh s nemovitostmi (viz http://www.zillow.com/ ). Není problém pustit stávající dům s hypotékou a koupit jiný. Domy jsou ze zákona zkontrolované a není třeba řešit vady, které prodávající fikaně skryl. Lidé se klidně přestěhují jen kvůli škole dětí.

  U nás je džungle. Nájemní byty se berou jako bydlení pro socky a studenty, člověk se musí prodírat šílenými hnusnými dírami, které chce majitel pronajmout za nesmyslnou cenu a řešit skryté vady. Koupit dům je akce na rok. Prodat dům zatížený hypotékou je nesmysl. Všude podvody a lži.

  Pak se stěhujte!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).