Hlavní navigace

Zrušil pořadatel koncert, na který máte lístky? Podívejte se, jak získat zpět vstupné

Sdílet

Pokud jste si zakoupili lístky na koncert, který byl ale nakonec zrušen, máte právo požadovat vrácení peněz. Zákon navíc nenabízí žádné jiné alternativy, takže pokud vám bude pořadatel nabízet poukaz na využití jiných služeb, není vaše povinnost jej přijmout.

Odstoupení od smlouvy můžete oznámit i ústně, ale pro lepší prokazatelnost je vhodnější celou záležitost sepsat. Následně pošlete dopis doporučeně s dodejkou, protože v takovém případě se má zásilka za doručenou, i když ji adresát odmítne přijmout. Zmíněné odstoupení můžete provést i před datem konání koncertu, pokud je jasné, že pořadatel své závazky nesplní. Není samozřejmě na libovůli pořadatele, kdy zklamaným fanouškům vrátí vstupné. Jakmile je smlouva zrušena, musí to udělat okamžitě. Pokud s vrácením peněz otálí, může držitel vstupenky žádat i úroky z prodlení, jejichž výši stanoví nařízení vlády z roku 2013, říká Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

O vrácení peněz ale musíte žádat přímo pořadatelskou agenturu a nikoli zprostředkovatele, kde jste lístek zakoupili. Agentura je totiž odpovědná jen za to, aby vám prodala platný lístek.

Pokud vám pořadatel peníze nevrátí, můžete je vymáhat podáním žaloby na vydání bezdůvodného obohacení. Jakmile dostanete pravomocný rozsudek, který váš nárok potvrzuje, můžete navrhnout nařízení exekuce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).