Hlavní navigace

Vláda spustila nový web. Shrnuje možnosti státní finanční pomoci

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 5. 2022

Vláda spustila nové webové stránky Deštník proti drahotě. Jde o informační web s přehledem vládních opatření na podporu jednotlivým skupinám obyvatel a podnikatelů.

Web zároveň na jednom místě shrnuje, jaké možnosti státní pomoci tyto skupiny mají.

Naše vláda se prakticky od svého nástupu musí potýkat s inflací a samozřejmě drahotou, na které má bohužel nesmazatelný podíl i nehospodárná politika a chování předcházející vlády. Situace se ještě zhoršila i vlivem mezinárodních okolností. Tím hlavním důvodem je ničím nevyprovokovaná agrese Ruska vůči Ukrajině, uvedl předseda vlády Petr Fiala s tím, že vláda na pomoc nejvíce postiženým skupinám obyvatel i firmám uvolňuje ze státního rozpočtu skoro sto miliard korun.

Web je rozdělen do sekcí:

  • pro rodiny s dětmi,
  • pro seniory,
  • pro bydlení,
  • pro pohonné hmoty,
  • pro podnikatele a firmy,
  • pro ohrožené skupiny obyvatel.

Je mnoho věcí, které jsme udělali a jsme samozřejmě připraveni a budeme přijímat další konkrétní a cílené kroky, které lidem pomohou. Je nám jasné, že těch opatření je opravdu celá řada a nemusí být pro všechny úplně přehledná. V každou chvíli nemusí všichni vědět, na jakou pomoc má kdo nárok, a proto jsme se rozhodli spustit informační web Deštník proti drahotě, kde každý občan získá přehled o tom, jaká pomoc je právě pro něj určena a kde získá další informace, jak má postupovat, aby svůj nárok mohl uplatnit, uvedl Fiala k založení informačního webu.

Sledujte vše k tématu Deštník proti drahotě.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).