Hlavní navigace

Úředníci odhalili na hranicích desetimilionový daňový únik

Sdílet

Jiří Hovorka 22. 11. 2011

Daňová a celní správa během akce TRIANGL zajistily pohonné hmoty a hotovost v celkové výši 10,8 milionu Kč. Společná akce daňové a celní správy zaměřená na přepravu pohonných hmot do ČR proběhla ve dnech 17. až 19. listopadu 2011 za účasti více než dvou stovek pracovníků obou institucí v blízkosti jedenácti bývalých hraničních přechodů s Rakouskem a SRN. Na akci spolupracovali i příslušníci rakouské finanční policie a celní správy. Byly zajištěny pohonné hmoty v celkové hodnotě 1,8 mil. Kč a finančních prostředky ve výši 9 mil. Kč, které budou použity k úhradě daňových nedoplatků.

Jedná se o jednu z mnoha akcí, kterou provádíme a budeme provádět, dokud se nepodaří problému s daňovými úniky při obchodování s pohonnými hmotami zamezit. Tyto společné kontrolní akce plní i preventivní funkci, problematičtí obchodníci během nich omezili dovoz pohonných hmot cisternami ze zahraničí na minimum, uvedl při vyhodnocení kontrolní akce Jan Knížek, generální ředitel daňové správy, a dodal, že k úplnému vymícení podvodů by bylo zapotřebí legislativních změn, ke kterým je ale nutná součinnost a kooperace Evropské unie, kde v současné chvíli již intenzivně vyjednáváme.

Akce TRIANGL byla letos třetí rozsáhlou společnou akcí daňové a celní správy proti daňovým únikům při obchodování s pohonnými hmotami. Podle kvalifikovaných odhadů dosahuje výše daňových úniku při obchodování s pohonnými hmotami až k osmi miliardám Kč za rok.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).