Spočítejte si...

Zavřít

Společnost PayPal mění obchodní podmínky a sazebník

S platností od 12. června 2012 PayPal mění obchodní podmínky a s tím související sazebník. Podrobné změny si můžete přečíst přímo na webu společnosti PayPal, pro české uživatele jsou důležité hlavně poplatky.

Pokud zaplatíte z českého účtu PayPal v rámci České republiky a peníze jste na PayPal poslali z bankovního účtu, transakce pro plátce je bez poplatku, příjemce zaplatí fixní poplatek 10 Kč. Pokud však peníze na PayPal dostanete z platební karty, příjemce zaplatí 3,40 % z transakce + 10 Kč. Totéž funguje opačně při tuzemském příjmu plateb na PayPal.

Když budete platit z českého PayPal do ostatních zemí (tj. mimo ČR), příjemce zaplatí 4,40 % z transakce + 10 Kč a další 1 % jako konverzní poplatek. Podobně to funguje i opačným směrem, když na český PayPal přijmete platbu z PayPal v jiné zemi.

Společnost PayPal oficiálně působí jako úvěrová společnost pod lucemburskou licencí. Protože vydává výhradně elektronické peníze, podle lucemburských zákonů nejsou depozita u PayPal pojištěné.

Bankovní poplatky znovu vzrostly Raiffeisenbank chystá vlastní penzijní společnost        
ldx
ldx (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 5. 2012 21:01 Nový

No to jsou pálky

Čekal jsem zlevnění a oni toto :( Zatím si vystačím s českou bankou, která má domácí platby zdarma a po Evropě za 30 korun bez ohledu na velikost částky a jinak to jistí Moneybookers...

SB
SB (neregistrovaný) ---.bnsoft.cz
17. 5. 2012 8:58 Nový

český

celé vlákno

Co je to „český Paypal“? Paypal přece není český. Může mi to prosím někdo vysvětlit???

MA
MA (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2012 13:00 Nový

Re: český

celé vlákno

Předpokládám, že to bylo myšleno jako "PayPal účet českého uživatele v CZK".

Kristl
Kristl (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 7. 2014 9:18 Nový

konverzia vypisov paypal

PayPal uz nie je problematicky pre uctovnictvo SR a CR firiem - je tu http://www.import-statement.eu/ , ktory setri cas a peniaze