Hlavní navigace

Sberbank zvýšila zisk o 43 % na 539 milonů Kč

Sdílet

Veronika Němcová 25. 3. 2020

Sberbank v roce 2019 meziročně zvýšila čistý zisk po zdanění o 43 procent na 539 mil. Kč. Vliv na to měla pokračující transformace a realizace klíčových projektů, uvedla banka. Dále rostly čisté výnosy z poplatků a provizí, pomohly také vyšší výnosy z úroků a snížení provozních nákladů.

Dokončili jsme několik klíčových projektů, jako je migrace našeho portfolia karet na novou platformu a další zjednodušení organizační struktury banky, do poslední fáze před spuštěním vstoupilo nové mobilní a internetové bankovnictví. Pokračovali jsme v transformaci našeho výkonu spolu s přísnou kontrolou nákladů, což se promítlo do zlepšení poměru nákladů a výnosů ze 68,5 % na 61,5 %, uvedl k výsledkům předseda představenstva a generální ředitel Sberbank CZ Edin Karabeg.

Podle finančního ředitele Sberbank Dušana Barana tak čistý zisk z finančních operací před vytvořením rezerv a opravných položek dosáhl 2,571 mld. Kč, meziročně se zvýšil o 6,3 %. Bilance se zvýšila na 83,7 mld. Kč. Celkový objem klientských vkladů mírně vzrostl na 69,6 mld. Kč a objem úvěrů klientům se zvýšil na 63,1 mld. Kč. I přes růst obchodních výsledků se nám podařilo snížit provozní náklady o 91 milionů Kč.

Sberbank (dříve Volksbank) působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).