Hlavní navigace

Rodiče mohou u Air Bank nově zakládat dětem účet přes My Air. Banka jim dá i kapesné

29. 9. 2022

Sdílet

Počítač a děti Autor: Pixabay.com

Air Bank nově umožňuje zakládat běžný účet pro děti oline i přes mobilní aplikaci My Air. Rodiče tak mohou zřídit konto svým dětem ve věku od 8 do 14 let.

Rodiče mohou bezplatně zakládat účty všem svým dětem zvlášť, podmínkou ale je, aby majitel běžného účtu byl podle rodného listu dítěte jeho zákonným zástupcem a aby dítě mělo buď cestovní pas, anebo dětský občanský průkaz a také vlastní české telefonní číslo.

Přes mobilní aplikaci je také možné i požádat o platební kartu či platební nálepku, propojit účet s dětskou verzí aplikace nebo založit úročený účet na šetření.

V tom si dítě může vytvořit až deset virtuálních obálek, které lze pojmenovat podle toho, na co si v nich šetří. Je možné u nich nastavit cílovou částku a z galerie obrázků ke každé obálce zvolit i symbol, který jeho přání znázorňuje. Spořicí účet v současnosti nabízí 5 % ročně pro zůstatek do 250 tis. Kč. U spořicího účtu pro děti ale není nutné pro získání této sazby plnit podmínku alespoň pěti plateb kartou měsíčně.

Do konce letošního roku banka ke každému nově založenému účtu pro děti v aplikaci My Air přidá první kapesné ve výši 300 korun.

Naše nové řešení je provázané přímo s rodiči, kteří mají o účtu pro děti přehled ve svém mobilním bankovnictví. Dítě může s účtem pracovat v dětské verzi aplikace My Air, platit kartou a využívat také účet na šetření s možností našetřit si na konkrétní cíle, uvedl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby Air Bank.

Zařídili byste svým dětem dětský účet?

Účet pro dítě do 14 let rodič nejen zakládá, ale i během jeho užívání dítětem stále zůstává majitelem. Dítě má k účtu přístup jako disponent a může ho využívat jen v takovém rozsahu, který povolí rodič.

Dospělý tak může například nastavit jiný limit pro platby kartou v obchodech a jiný zase pro platby na internetu, nebo nastavením nulového limitu u karty dané platby znemožní. O účtech pro děti mají rodiče přehled přímo ve svém mobilním bankovnictví, kde mají i samostatné tlačítko, přes které lze na dětské konto rychle poslat peníze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.