Hlavní navigace

Leo Express bude dětem, studentům a seniorům vracet 100 % jízdného

Sdílet

Veronika Doskočilová

Ve článku Slevy v dopravě: Děti, studenti a důchodci budou už brzy jezdit výhodněji jsme vás informovali o tom, že v září 2018 odstartuje výrazná sleva v dopravě. Zmíněné skupiny začaly jezdit se 75% slevou. Slevu mají garantovanou státem.

Leo Express na tuto novinku zareagoval po svém a rozhodl se, že studentům, dětem a seniorům poskytne 100% slevu z jízdného. Zmíněnou 75% slevu dostanete už při nákupu jízdenky, takže zaplatíte pouze 25 %. Ty ale následně dostanete zpět formou leo korun. Jedná se o kredit, který následně můžete využít na nákup dalších jízdenek. Budeme rádi, pokud si studenti a senioři za ušetřené peníze užijí například občerstvení na našich palubách nebo si občas užijí jízdu ve vyšších třídách našich vlaků a autobusů, říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku.

Podmínkou je členství ve věrnostním programu Smile Club.

Sleva 75 % se obecně týká dětí a mládeže ve věku od 6 do 17 let, studentů ve věku 18 až 25 let a seniorů od 65 let. Tyto slevy platí i na vlakové mezinárodní jízdenky z a do České republiky, a to na českém úseku cesty. Cashback z těchto mezinárodních jízd pak platí na celou trasu.

  • 4. 9. 2018 20:22

    Karel P (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Přiznejme si, že to může být velmi chytrý krok, zejména pokud budeme předpokládat, že průměrná naplněnost vlaku je někde kolem 70%. Pak každá sedačka obsažená "navíc" přinese společnosti 75% ceny jízdenky, kterou by jinak nemělo. Když si zároveň uvědomíme, že náklady dopravce jsou v tomto ohledu prakticky fixní a nerostou tak náklady s každým dalším pasažérem, tak nám celkem jasně vyjde, že tento krok musí dopravci zvyšovat zisk. Hold taková skrytá forma dotací pro dopravce.