Hlavní navigace

Leo Express bude dětem, studentům a seniorům vracet 100 % jízdného

Sdílet

Bankovky, koruny, peníze, kalkulačka Autor: Depositphotos

Ve článku Slevy v dopravě: Děti, studenti a důchodci budou už brzy jezdit výhodněji jsme vás informovali o tom, že v září 2018 odstartuje výrazná sleva v dopravě. Zmíněné skupiny začaly jezdit se 75% slevou. Slevu mají garantovanou státem.

Leo Express na tuto novinku zareagoval po svém a rozhodl se, že studentům, dětem a seniorům poskytne 100% slevu z jízdného. Zmíněnou 75% slevu dostanete už při nákupu jízdenky, takže zaplatíte pouze 25 %. Ty ale následně dostanete zpět formou leo korun. Jedná se o kredit, který následně můžete využít na nákup dalších jízdenek. Budeme rádi, pokud si studenti a senioři za ušetřené peníze užijí například občerstvení na našich palubách nebo si občas užijí jízdu ve vyšších třídách našich vlaků a autobusů, říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku.

Podmínkou je členství ve věrnostním programu Smile Club.

Sleva 75 % se obecně týká dětí a mládeže ve věku od 6 do 17 let, studentů ve věku 18 až 25 let a seniorů od 65 let. Tyto slevy platí i na vlakové mezinárodní jízdenky z a do České republiky, a to na českém úseku cesty. Cashback z těchto mezinárodních jízd pak platí na celou trasu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 9. 2018 20:22

    Karel P (neregistrovaný)

    Přiznejme si, že to může být velmi chytrý krok, zejména pokud budeme předpokládat, že průměrná naplněnost vlaku je někde kolem 70%. Pak každá sedačka obsažená "navíc" přinese společnosti 75% ceny jízdenky, kterou by jinak nemělo. Když si zároveň uvědomíme, že náklady dopravce jsou v tomto ohledu prakticky fixní a nerostou tak náklady s každým dalším pasažérem, tak nám celkem jasně vyjde, že tento krok musí dopravci zvyšovat zisk. Hold taková skrytá forma dotací pro dopravce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).