Hlavní navigace

Firmy musí k daňovému přiznání dokládat jiné přílohy

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 3. 2017

Loni došlo ve vyhlášce pro podnikatele, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o účetnictví, k doplnění nového ustanovení. To stanovuje rozsah sestavování účetní závěrky. Obchodní společnosti (například společnost s ručením omezeným, akciová společnost, veřejná obchodní společnost, komanditní společnost) mají nově povinnost sestavit Výkaz zisku a ztráty v plném rozsahu, a to bez ohledu na to, zda sestavují Rozvahu v plném nebo zkráceném rozsahu.

Výše uvedené se projevilo i v aplikaci EPO na Daňovém portále, kdy je možné při vyplňování elektronického formuláře daňového přiznání v oddíle „Vybrané údaje z účetnictví“ zvolit odlišný rozsah jednotlivých výkazů. Současně došlo i ke změně obsahu Rozvahy a Výkazu zisku a ztráty. Jde zejména o nové označení položek Rozvahy a Výkazu zisku a ztráty. Zde je potřeba postupovat při sestavování účetní závěrky podle Českého účetního standardu č. 024 Srovnatelné období za účetní období započaté v roce 2016,
upřesnila Petra Petlachová, mluvčí Generálního finančního ředitelství a připomněla, že  poplatníci mají povinnost podat přiznání k dani z příjmů za rok 2016 nejpozději do 3. dubna 2017, což je i poslední den lhůty pro úhradu daně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).