Hlavní navigace

ČSA začnou od prosince létat do Baku vlastními letadly

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 3. 11. 2011

V prosinci 2011 začnou České aerolinie létat vlastními letadly do Baku, metropole Ázerbájdžánu. Mění tak stávající koncepci založenou pouze na code-share spolupráci se společností AZAL – Azerbaijan Airlines. První letoun do Baku České aerolinie vypraví v neděli 18. prosince. Prodej letenek na novou linku společnosti bude zahájen příští týden.

V průběhu této zimní sezóny budou České aerolinie vypravovat pravidelné lety do Baku jednou týdně, každou neděli, s odletem z Prahy ve 21:10. Odlety z Baku jsou naplánované na pondělky, pět minut po páté hodině ranní. V Praze budou letadla přistávat v 6:25. Stávající codeshare spolupráce s ázerbájdžánským národním dopravcem, společností AZAL, bude pokračovat i nadále, ale v nové podobě, na jejímž základě bude od 18. prosince operovat každý z obou dopravců po jedné týdenní zpáteční frekvenci. AZAL každý čtvrtek, České aerolinie v neděli resp. pondělí. Na oba lety dopravci navzájem nasadí své kódy podle principu codeshare spolupráce.

Od příští letní sezóny se obě společnosti rozhodly zdvojnásobit kapacitu i počet letů na lince do Baku. České aerolinie a AZAL – Azerbaijan Airlines tak budou od 25. března 2012 vypravovat do/z Baku po dvě zpáteční frekvence.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).