Bohatí Francouzi mají dost. Žádají o vyšší zdanění

Někteří bohatí Francouzi vyzvali vládu, aby jim zvýšila daně. Podle agentury ČTK tak chtějí více přispět ke zlepšení finanční situace v zemi.

Vytvořili petici, kterou podepsalo 16 bohatých Francouzů z řad podnikatelů či top manažerů, ve které žádají o tvorbu speciálního příspěvku, který by byl zaměřen pouze na bohaté, ale zase by je nepřiměl odejít do daňového ráje.

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy už zamýšlí  zrušení určitých daňových výjimek, ze kterých mají prospěch právě hlavně ti nejbohatší. Vláda totiž plánuje pro svůj rozpočet z různých opatření získat navíc zhruba 5 – 10 mld. eur. Chce tak uklidnit trhy a vylepšit stav veřejných financí.

Když deficit veřejných financí a vyhlídky na zhoršení státního dluhu ohrožují budoucnost Francie a Evropy, a když vláda žádá po každém solidaritu, je nutné, abychom přispěli, uvádí bohatí ve svém  prohlášení k petici. 

Japonsko další černou ovcí se sníženým ratingem Vládou prošla daňová reforma        
Petice
Petice (neregistrovaný) ---.a1m.cz
24. 8. 2011 14:25 Nový

P E T Y C E

Sakra a proč tedy nepošlou svoje peníze vládě přímo ze svého účtu na její???

To je podobné, jako bych našel 20 masochistů a sepsali bychom společně petici, že chceme, aby nás vládní policie na ulici více tloukla. Měla by pak tlouct všechny, nebo jen autory petice?!