Hlavní navigace

Zájemci o vyšší zhodnocení peněz mohou poprvé koupit podílové fondy na poště

Poštovní spořitelna rozšířila od ledna portfolio svých produktů dostupných na poštách o Poštovní investiční program - PIP. Jde o vůbec první možnost investovat do podílových fondů přímo na poště. PIP je produkt určený všem, kteří chtějí dlouhodobě získat zajímavější výnos, než jakým jsou úroky termínovaných vkladů. Zahrnuje čtyři druhy investičních programů rozdělených podle míry rizika a typu aktiv, které podílové fondy nakupují.

Sdílet

Konzervativní program představuje investici s nejnižším rizikem, kde jsou peněžní prostředky investovány tak, aby nedocházelo k výraznějšímu kolísání jejich hodnoty, byť za cenu nižších výnosů. Dynamický program naopak využívá těch investičních nástrojů, které mají největší potenciál pro dlouhodobý růst a vyšší zhodnocení, avšak jsou charakteristické často i značnými krátkodobými výkyvy hodnoty. Vyvážený a Růstový program stojí uprostřed mezi Konzervativním a Dynamickým jak z hlediska očekávaného zhodnocení, tak i rizika jeho kolísaní.

Na tvorbě strategií se podílí tým investičních odborníků v Praze, Bruselu, Dublinu a Lucemburku ze společností KBC a ČSOB Asset managementu. Celkově tento tým řídí správu cca 2100 miliard korun, pro Poštovní spořitelnu však připravil speciální programy s investicemi do akcií, dluhopisů a měn.

Poštovní investiční program umožňuje investovat i poměrně malé částky. K první investici klient potřebuje 5 000,– Kč, poté může přikládat již od 500,– Kč. PIP tedy dokáže pružně zhodnotit prakticky jakékoliv volné prostředky. Z programu lze kdykoliv a bez jakékoliv sankce vložené prostředky znovu vybírat (tzn. odprodat investici) a to bez ohledu na zvolenou délku investičního horizontu.

Poštovní investiční program se od počátku ledna prodává na více než 400 specializo­vaných přepážkách Poštovní spořitelny na poštách v celé ČR a na sedmi regionálních pobočkách Poštovní spořitelny.

PIP představuje první realizaci prodeje podílových fondů na poštách v České republice. V mnoha zemích EU pošty tyto služby již několik let nabízejí. S tím, jak se v České republice lidé ohlížejí po dlouhodobějším a efektivnějším zhodnocení finančních prostředků, prudce vzrůstá zájem o podobné investice i u nás. Pošta tak může efektivně pomoci zpřístupnit investování řádově širšímu okruhu osob, než prostřednictvím bank a nezávislých distribučních sítí.

Ing. Daniela Krůtová
komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).