Hlavní navigace

Valná hromada schválila dividendu ve výši 1,10 EUR

[Tisková zpráva] Dne 24. dubna 2009 se ve vídeňské Městské hale konala 18. řádná valná hromada Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group. Na základě vynikajícího hospodářského výsledku koncernu za rok 2008 se zvýšením zisku (před zdaněním) o téměř 24 procent na zhruba 540 mil.

Sdílet

Valná hromada schválila dividendu ve výši 1,10 EUR a bonusovou dividendu ve výši 0,90 EUR na akcii

EUR a růstem pojistného o více než 14 procent na téměř 8 miliard EUR – výrazně ovlivněného skvělým vývojem obchodní činnosti v zemích SVE – schválila valná hromada návrh představenstva na vyplacení dividendy ve výši 1,10 EUR na akcii. Dnem výplaty dividend a rozhodným dnem je 4. květen 2009.

Zejména jako poděkování a projev uznání akcionářům, kteří umožnili a zúčastnili se úspěšného navýšení kapitálu v roce 2008, bylo navíc rozhodnuto o vyplacení bonusové dividendy ve výši 0,90 EUR na akcii. Dnem výplaty dividend a rozhodným dnem je 27. říjen 2009.

Valná hromada dále schválila změnu názvu firmy na „VIENNA INSURANCE GROUP Wiener Städtische Versicherung AG“ a zohlednila tak mezinárodní růst koncernu, dosažený v uplynulých letech.

Rozhodnutí valné hromady byla schválena velkou většinou hlasů akcionářů. Podklady k valné hromadě jsou k dispozici ke stažení na internetové adrese http://www.vi­ennainsurance­group.com/grou­p/ir/hauptver­sammlung-2009/.

Vyjádření generálního ředitele Dr. Güntera Geyera ke koncernové uzávěrce za rok 2008 na dnešní valné hromadě byla zaznamenána a budou zhruba od 17.00 hod. k dispozici na internetové adrese http://www.vi­ennainsurance­group.com/grou­p/ir/hauptver­sammlung-2009/.

Na burze kótovaná Vienna Insurance Group (VIG) se sídlem ve Vídni je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy. Mimo kmenového trhu v Rakousku je Vienna Insurance Group prostřednictvím podílu na pojišťovnách aktivní v Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Kromě toho má pobočky v Itálii a ve Slovinsku.

Vienna Insurance Group (VIG) je na rakouském trhu zastoupena Wiener Städtische Versicherung, Donau Versicherung a Sparkassen Versicherung.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).