Hlavní navigace

Technická přestávka při poskytování služeb na přelomu roku 2001 a 2002

Sdílet

NEWTON Investment – investiční společnost, a.s. v závěru roku využije možnosti vyhlášení technické přestávky. V období 27.12.2001 – 7.1.2002 nebude investiční společnost zveřejňovat denní kurzy podílových listů spravovaných otevřených podílových fondů. Prodej a zpětný odkup podílových listů bude přerušen. Poslední den pro nákup a zpětný odkup podílových listů v roce 2001 bude 21. prosince, první kurz podílových listů a obchodování s nimi bude zahájeno 8. ledna 2002.

Období, po které bude na přelomu roku přerušeno poskytování služeb je reakcí na mimořádnou situaci, která pro investiční společnosti a jejich fondy vznikne na přelomu roku. K 1. lednu 2002 nabývá účinnosti nové opatření MF ČR, které přeřazuje investičních společnosti a jejich fondy ze skupiny subjektů, pro které byly závazné postupy účtování pro podnikatele, do nové společné skupiny bank a některých finančních institucí. Pro investiční společnosti a jejich fondy to znamená, že bude i nové uspořádání účetních výkazů. Účetní závěrky ke konci roku 2001 bude nezbytné provést dvakrát, podle stávajících i podle nově platných předpisů a provést celou řadu dalších operací.

Technická přestávka na přelomu roku je uskutečněna s plnou podporou Unie investičních společností ČR a jejích členů.

Investiční společnost NEWTON Investment v současné době spravuje v podílových fondech celková aktiva ve výši více než 550 milionů korun. Rodinu otevřených podílových fondů tvoří fondy Kosíř – dluhopisový, Praděd – balancovaný a Euro – růstový. Při řízení fondu Euro spolupracuje s renomovaným zahraničním poradcem, jímž je společnost Gottardo Asset Management, která má zázemí ve švýcarské bance.

NEWTON Investment – investiční společnost, a.s. v letošním roce zájemcům o investování na kapitálových trzích ČR, Evropské unie a Spojených států do akcií a dluhopisů prostřednictvím otevřených podílových fondů NEWTON nabízí možnost uzavření plnohodnotné smlouvy on-line na svých internetových stránkách www.fondy.newton.cz Ve dvou krocích zde investor může uzavřít smlouvu a rovnou on-line investovat například pomocí internetbankingu do vybraného fondu. K uzavření smlouvy není nutné na počítač instalovat žádný doplňkový šifrovací software a není spojen s dalšími dodatečnými náklady.

V Praze 10. prosince 2001

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).