Hlavní navigace

STUDENTŮM V UHERSKÉM HRADIŠTI ZAČALO SLOUŽIT NOVÉ UBYTOVACÍ A STRAVOVACÍ CENTRUM

Uherské Hradiště, 1. února 2007 – Dnes bylo slavnostně otevřeno nové Ubytovací a stravovací centrum ve vysokoškolském areálu v Uherském Hradišti. Vedle Regionálního vzdělávacího centra a Centra celoživotního vzdělávání tvoří tento objekt třetí samostatnou součást vysokoškolského areálu v prostoru bývalých uherskohradišťských kasáren.

Sdílet

Vybudování dnes otevíraného Ubytovacího a stravovacího centra si vyžádalo investici ve výši necelých 92,5 mil. Kč. včetně DPH. V zrekonstruované budově je zajištěno stravování a ubytování pro 115 studentů. Společně s ubytovací částí loni otevřeného Regionálního vzdělávacího centra je přímo ve vzdělávací zóně k dispozici ubytování pro přibližně 300 studentů. Pracovníci stravovacího centra budou pro vysokoškoláky i ostatní zájemce z řad veřejnosti připravovat každý den 1000 jídel a strávníci si budou denně vybírat z 9 pokrmů.

Vzdělávací zóna se nachází v centrální části městské aglomerace v areálu bývalých kasáren. Původní kasárna Přemysla Otakara II. zbudovaná ve 30. letech minulého století přestala sloužit armádě v roce 2001 a od dubna 2002 je sedmnáct hektarů pozemků s téměř 60 objekty ve vlastnictví města. Urbanistická koncepce rozvoje areálu byla schválena zastupitelstvem v prosinci 2003 a následovala příprava projektové dokumentace dílčích záměrů. Stavební práce v areálu probíhají již od roku 2004, ale výstavba vlastních univerzitních objektů byla zahájena na podzim roku 2005. Již září loňského roku bylo otevřeno Regionální vzdělávací centrum – vysokoškolský areál a Centrum celoživotního vzdělávání.

Celkové náklady na přeměnu bývalých kasáren na moderní vzdělávací areál dosáhly 350 mil. Kč. Díky finanční podpoře z Evropské unie a Ministerstva pro místní rozvoj ČR se městu Uherské Hradiště podařilo nákladnou rekonstrukci celého areálu uskutečnit v rekordně krátkém čase.

Projektantem jednotlivých center je společnost GG Archico z Uherského Hradiště, technický dozor zajistila společnost Kompletprojekt. Dodavatelem stavby je divize Pozemní stavitelství Brno OHL ŽS, a.s. „Investice do vzdělání jsou investicemi do naší společné budoucnosti a pro každou stavební firmu je ctí se na podobných projektech podílet,“ řekl dnes Ing. Michal Štefl, předseda představenstva a generální ředitel OHL ŽS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).