Hlavní navigace

Počet obchodníků, partnerů Sporoservisu dosáhl 1.000; fixní úroková sazba je od 14 % p.a.

Česká spořitelna razantně rozšiřuje aktivity v prodeji spotřebitelských úvěrů přes Sporoservis, kdy klienti mohou získat úvěr na zboží přímo u obchodníka. Okruh spolupracujících aktivních obchodníků pro poskytování splátkové služby Sporoservis již dosáhl 1.000, proti 600 na konci toku 2003.

Sdílet

„V loňském roce dosáhl objem úvěrů přes Sporoservis 1,1 miliardy Kč. Letos chceme objem úvěrů meziročně znásobit,“ řekl Petr Hlaváč, ředitel odboru Sporoservis.

Česká spořitelna je jediná banka na trhu, která nabízí úvěry přímo u prodejců bez zprostředkování přes dceřinou společnost. Díky spolupráci s Bankovním registrem klientských informací tak může urychlit celou proceduru vyřízení úvěru a navíc lépe vyhodnotí úvěrové riziko klienta. Sporoservis je v nabídce banky již od listopadu 2000.

Sporoservis má maximální splatnost úvěru šest let a lze zajistit odklad splátek. Úvěr je možné získat až do výše 100 % hodnoty zboží. Maximální výše úvěru činí až 250,000 Kč. Za vyřízení úvěru klient neplatí žádný poplatek, také vedení úvěrového účtu je zdarma. U úvěrů do 30,000 Kč klient nemusí dokládat potvrzení o příjmu. Do 150,000 Kč výše úvěru nepožaduje Česká spořitelna zajištění. Úvěr je možné kdykoli mimořádně splatit.

Česká spořitelna garantuje vyřízení úvěru do 15 minut po obdržení požadavků klienta z místa prodeje zboží (faxem či e-mailem).

Od 1. března 2004 zavádí Česká spořitelna pro financování některých vybraných druhů zboží sazbu RPSN 14 % p.a. Tato sazba se týká například stavebnin a stavebních prací, nábytku a dalších vybraných položek.

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).