Hlavní navigace

Paul Matoušek novým generálním ředitelem retailu, OPS a IT společnosti ING ČR a SR

Novým generálním ředitelem retailu ING ČR a SR se s platností od 1. 5. 2004 stal Paul Matoušek (42). V ING v České republice působí tento Čecho-Kanaďan od roku 2001, kdy řídil vstup ING na český trh retailového bankovnictví. Od roku 2002 působil na pozici člena výkonné rady a výkonného ředitele pro Operations a IT. Nyní bude v jeho kompetenci take retailová část obchodu ING v České i Slovenské republice.

Sdílet

Ve spojení s touto změnou působení bude Paul Matoušek jmenovám do funkce generálního ředitele Nationale-Nederlanden životní pojišťovna, organisační složka a předsedy představenstva ING Životná poisťovňa, a.s. Paul Matoušek zároveň odstoupí z funkce předsedy dozorčí rady ING Penzijního fondu.

Před příchodem do České republiky pracoval Paul Matoušek tři roky v pojišťovně ING v korejském Soulu. Zde působil na pozici viceprezidenta a ředitele divizí Operations a IT (Chief Operating Officer). Jeho předchozí zkušenosti pocházejí z manažerských pozic v oborech řízení obchodu, marketingu a vývoje produktů v kanadských společnostech Transamerica Corp., Canada Life Insurance Co. a Crown Financial Services.

Paul Matoušek absolvoval Wilfrid Laurier University ve Waterloo v Ontariu  – obor Business Administration, a později ve volném čase studoval výtvarné umění na Ontario College of Art v Torontu.

Ve svém volném čase Paul Matoušek zasvěcuje svoji manželku původem z Karibiku a dceru narozenou v Praze do tajů českého jazyka a bohaté české kultury.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).