Hlavní navigace

Jízda bez nehod se vyplácí

Většina klientů Allianz pojišťovny, kteří jezdí bez nehod a mají nárok na bonus za bezeškodný průběh, zaplatí na povinném ručení v roce 2008 méně než letos. Jedná se o více než 90 % stávajících klientů Allianz s osobními vozidly.

Sdílet

Allianz bude i v příštím roce pokračovat v cenové segmentaci povinného ručení podle regionů, věku a podle toho, zda se jedná o podnikatele nebo soukromou osobu. Segmentaci uplatňuje od roku 2004 a je jednou z prvních pojišťoven, které ji zavedly.

Kromě toho Allianz uplatňuje také systém bonus/malus, který upravuje pojistné v závislosti na individuálním škodném průběhu každého klienta.

V roce 2008 bude mít téměř polovina klientů Allianz s osobními vozidly nárok na maximální 40% bonus.

„Ve výsledku tak povinné ručení pro každého klienta odpovídá jeho individuálnímu profilu,“ shrnul výhody segmentace Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel.

Modelový příklad ceny povinného ručení v roce 2008
Pětačtyřicetiletý majitel Škody Fabie 1.2, který žije v menším městě (do 90 000 obyvatel) a nezpůsobil v uplynulých osmi letech žádnou nehodu, zaplatí u Allianz za povinné ručení v roce 2008 pouze 2.012 Kč. V regionech, kde Allianz nabízí nejnižší sazbu povinného ručení, přitom žije cca 75 % obyvatel České republiky.

V rámci povinného ručení u Allianz získávají všichni klienti zdarma nárok na rozsáhlé asistenční služby, které mohou využívat řidiči nejen při nehodě, ale především i při opakující se poruše vozidla.

Do konce roku autopojištění výhodněji

Navíc do konce roku nabízí Allianz zajímavé akční slevy, a to jak pro nově sjednané povinné ručení, tak i havarijní pojištění. U povinného ručení se jedná o 10% slevu pro klienty z vybraných měst, podnikatele a právnické osoby, nová vozidla a vozidla s obsahem motoru 1851 až 2000 ccm. Další 10% slevu v povinném ručení získá klient, který má u Allianz sjednáno životní pojištění, nebo pojištění majetku a odpovědnosti případně penzijní připojištění.

Pokud si klient sjedná u Allianz povinné ručení a současně i havarijní pojištění, získá 5% slevu z havarijního pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).