Hlavní navigace

Jaké jsou výhody obchodování akcií Erste Bank na trhu RM-SYSTÉM?

Kurz Erste Bank prochází v posledních dnech velkými výkyvy. Vliv na to mají zejména psychologické aspekty v zámoří a obavy o zdraví americké ekonomiky, potažmo z vysoké inflace.

Sdílet

Ve čtvrtek se kurz akcie Erste Bank propadl po otevření trhu až k 905 Kč. Na těchto hodnotách našel podporu v podobě nákupních objednávek a následný odpolední růst pomohl Erste až maximům 946,70 Kč. Vybírání zisků na českém trhu růst mírně zbrzdilo a na trhu RM-SYSTÉM titul uzavíral na 940 Kč. V průběhu jediného dne se tak na Erste Bank dalo vydělat až 4,5% zhodnocení.

Kouzlo obchodování Erste Bank ale tkví ve faktu, že kuzrotvorným trhem je burza vídeňská, která ale zavírá až v 17:30, tudíž ti co obchodují na pražské burze již nemohou své investice po 16 hod. ovlivnit. Na akciovém trhu RM-SYSTÉM je možné on-line obchodovat až do 17:00, takže je možné na velkou část dění na vídeňské burze reagovat, navíc s výhodnějším poplatkem 0,29% z objemu obchodu při obchodování pokynem EasyClick.

Dnes po uzavření pražské burzy následoval ve Vídni růst až k hranici 41 EUR, což je v přepočtu 975 Kč, závěr zastihl Erste na 40,70 EUR. Z tohoto je možné dovodit, na jakých hodnotách nebo trendu bude akcie druhý den ráno v Praze otvírat. Vše samozřejmě ještě závisí na večerním dění v Americe a dalších faktorech. Kurz Erste je možné sledovat na http://en.wienerborse.at/stocks/atx/ .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).