Hlavní navigace

Informace UNIQA pojišťovny - cestovní pojištění Egypt

[Tisková zpráva] Komplexní cestovní pojištění uzavřené v UNIQA pojišťovně kryje z pojištění léčebných výloh a úrazového pojištění veškeré náklady na přiměřené náklady léčby v případě, že by došlo ke zranění klienta v souvislosti s politickými nepokoji, do nichž se může v průběhu svého pobytu náhodně dostat. Jedinou výjimkou je případ, kdyby se klient účastnil násilných akcí aktivně na jakékoli straně.

Sdílet

Stejně tak případné materiální škody způsobené na jeho zavazadlech a předmětech, které si přivezl na dovolenou, jsou kryty pojištěním zavazadel v rozsahu pojistných podmínek pro případ, že by došlo například k rabování a krádežím v rámci těchto nepokojů. Podmínkou vyplacení pojistného plnění je, že pachatel nebo pachatelé přitom překonají překážky bránící zcizení – vylomení zámku ve dveřích hotelového pokoje nebo násilné vniknutí do chráněných úložných prostor hotelu. K doložení této skutečnosti je zapotřebí potvrzení od místní policie a hotelu, popřípadě fotodokumentace stavu po události.

Upozorňujeme současně turisty, že pojištění storna zájezdu se na tuto situaci (nestabilní politická situace a nepokoje v cílové zemi) nevztahuje – to je sjednáno pro případ individuálních překážek na straně klienta, které mu brání na zájezd nastoupit (např. akutní onemocnění nebo závažná událost v rodině – úmrtí blízké osoby, požár domácnosti, apod.). Nicméně cestovní kanceláře nabízejí klientům aktuálně náhradou za Egypt jiné destinace v jiných termínech.

Klienti, kterým se případně z důvodu nestability, chaosu a vzniklých problémů v dopravě nepodaří vrátit se domů do České republiky v plánovaném termínu, který je rovněž sjednán jako konec jejich cestovního pojištění, nemusí mít obavy, že by jejich nechtěný prodloužený pobyt už UNIQA nekryla. V těchto případech se cestovní pojištění UNIQA automaticky prodlužuje a klient může nahlásit pojistnou událost vzniklou i po předem deklarovaném termínu návratu. Přes asistenční službu požádá o pomoc a bude o něj postaráno v plném rozsahu podle podmínek sjednaného pojištění.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).