Hlavní navigace

Exportní a strukturované financování obchodu se v ČSOB rozšiřuje o oblast financování pohledávek z obchodního styku

Útvar Exportní a strukturované financování obchodu nově posílila Ing. Dana Feixová, která bude mít na starosti oddělení Financování pohledávek z obchodního styku.

Sdílet

Trh s obchodními pohledávkami se dynamicky rozvíjí, tato forma financování je firmami hojně vyhledávána. Impulsem pro vznik nového oddělení je i značná rozmanitost požadavků trhu s pohledávkami. Našim úkolem bude proto též aktivně reagovat na nové možnosti, kdy odkup pohledávek může efektivně řešit financování specifických potřeb klientů, uvedla Dana Feixová.

Dana Feixová (51) má v oblasti financování pohledávek více jak desetiletou praxi a v bankovnictví pracuje od roku 1992. Začínala v oblasti u nás tehdy málo známých alternativních možností financování (leasing, forfaiting), Postupně pracovala v Poštovní bance, kde se podílela na založení její dceřinné společnosti PB Leasing. Poté přešla do GiroCredit Banka (pozdější Erste Bank), zde měla na starosti forfaiting a částečně se věnovala exportnímu financování. Praktické zkušenosti v těchto oblastech získala mj. i na stáži v mateřské GiroCredit ve Vídni. Po fúzi Erste Bank s Českou spořitelnou se i nadále věnovala forfaitingu a též obchodům s nebankovními směnečnými pohledávkami. Do ČSOB přišla z Raiffeisenbank, kde pracovala v divizi factoringu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).