Hlavní navigace

Dětské pojištění PASTELKA s novými výhodami

Od 1. června 2007 přichází dětské pojištění PASTELKA s novými výhodami: zvyšuje se vstupní věk dítěte z 12 na 20 let a maximální násobek u připojištění pro případ smrti se zvyšuje až na pětinásobek. PASTELKU si od září 2006, kdy byla uvedena na trh, sjednalo už bezmála 6.000 rodin.

Sdílet

V září loňského uvedla Allianz pojišťovna na trh dětské životní investiční pojištění PASTELKA, které umožňuje v rámci jedné pojistné smlouvy pojistit za výhodných podmínek až čtyři děti a dvě dospělé osoby. Pro děti je k dispozici pět různých typů připojištění, dospělé osoby lze připojistit ve prospěch dítěte. Parametry pojistné smlouvy lze během jejího trvání přizpůsobovat aktuálním potřebám rodiny.

Od 1. června 2007 bude Pastelka ještě výhodnější:
-  vstupní věk dítěte se zvyšuje z 12 až na 20 let
-  maximální násobek u připojištění pro případ smrti se zvyšuje až na pětinásobek (dosud byl u tohoto připojištění maximální trojnásobek)

Ke konci května 2007 mělo dětské pojištění PASTELKA sjednáno už 5.769 rodin. Vzhledem k tomu, že v rámci jediné smlouvy je možné pojistit až 4 děti a až 2 dospělé, celkový počet pojištěných osob je 15.632 (z toho 8.990 dětí a 6.642 dospělých).

K základnímu pojištění je možné sjednat i řadu připojištění. Klienti Allianz pojišťovny nejčastější volí tyto typy připojištění sjednávaného k hlavnímu krytí:

Připojištění pro děti:
-  úrazové připojištění (98 %)
-  připojištění pro případ pobytu v nemocnici (79 %)
-  připojištění pro případ závažných onemocnění (63 %)

Připojištění pro dospělé:
-  připojištění pro případ smrti dospělých (66 %)
-  připojištění zproštění od placení pojistného pro případ smrti dospělých (44 %)
-  připojištění zproštění od placení pojistného pro případ plné invalidity dospělých (42 %)

Nejčastěji je na jednu smlouvu pojištěno 1 nebo 2 děti a 1 dospělý:
Nejčastějším vstupním rokem dítěte je 1 rok (více než 10 % pojištěných dětí) a 2 roky (téměř 8,5 % pojištěných dětí); z tohoto údaje vyplývá, že hybným motivem pro uzavření dětského životního pojištění bývá nejčastěji přírůstek v rodině. Velmi často se rodiče rozhodují k uzavření pojištění dítěte také v době, kdy dítě začíná se školní docházkou, tedy kolem 6. roku dítěte (více než 8 % pojištěných dětí).

Dětské pojištění PASTELKA představuje doslova rodinný typ pojištění. Za pouhých devět měsíců od svého uvedení na trh se stalo pilířem v nabídce produktů Allianz pojišťovny. O jeho oblíbenosti svědčí například i to, že v hlasování veřejnosti v soutěži Zlatá koruna 2007 byla PASTELKA jediným pojištěním pro děti, které se dostalo až mezi 12 finalistů. Díky novým výhodám, které vstoupí v platnost dne 1. června 2007 počet zájemců o PASTELKU jistě dále poroste.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).