Hlavní navigace

Deloitte skládá hold asijským investorům v ČR

Společnost Deloitte v ČR včera večer v pražském Obecním domě uspořádala slavnostní galavečer s koncertem vážné hudby, nazvaný „Setkání Východu a Západu“. „Chceme tak vyjádřit uznání investorům z asijských zemí, kteří se přímými zahraničními investicemi významně podílejí na hospodářském vzestupu naší země a na formování podnikatelské a obchodní kultury v České republice,“ řekl Michal Petrman, vedoucí partner Deloitte Czech Republic.

Sdílet

Na koncertu, jenž byl spojen se slavnostní večeří, vystoupil mladý jihokorejský pianista Ji-Yong, který již v roce 2001, když mu bylo deset, vyhrál prestižní soutěž mladých pianistů vyhlašovanou newyorskou filharmonií. V Obecním domě přednesl klavírní koncert a moll Edvarda Griega za doprovodu Českého národního symfonického orchestru, který vedl hudební ředitel chicagského symfonického orchestru a vyhledávaný dirigent světového jména Paul Freeman. Český národní symfonický orchestr dále přednesl kompozici Hrdinové nadané jihokorejské skladatelky Jeeyoung Kim, která byla také autorkou duetu pro housle a harfu s doprovodem symfonického orchestru Toužení ve svitu měsíce. Na koncertě dále zazněl Slovanský tanec č. 15 Antonína Dvořáka a předehra k opeře Vilém Tell od Gioacchina Rossiniho.

Slavnostního večera se účastnilo více než 125 významných hostů, představitelů největších asijských i tuzemských společností a státních institucí.

Investoři, jako jsou Hyundai, Kia, Samsung, Panasonic či Toyota nejen že sami ovlivnili ekonomiku střední Evropy, ale přivedli s sebou řadu obchodních partnerů, kteří rovněž výrazně přispěli k růstu českého hospodářství, zdůraznil M. Petrman v úvodu večera.

Za uplynulých 5 let dosáhly přímé investice japonských a jihokorejských společností u nás 100 miliard korun. Investoři z asijských zemí zde uskutečnili 83 projekty a vytvořili 34 tisíce nových pracovních příležitostí. Polovina z realizovaných projektů připadá na Japonsko a Jižní Koreu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).