Hlavní navigace

Databáze serveru Vitalia.cz umístěny na Mapách Google

Nově představené tematicky zaměřené Mapy Google využívají databáze sportovních center serveru Vitalia.cz. Součástí spolupráce se společností Google je také promo soutěže zaměřené na rozšiřování nové mapové databáze cyklistických tras po celé České republice. Hraje se o atraktivní outdoorové ceny, včetně horského kola.

Sdílet

Server Vitalia.cz společně s internetovým obchodem Mall.cz, internetovou cestovní agenturou NetTravel a za podpory společnosti Google připravil pro aktivní milovníky cyklistiky i sváteční výletníky na kole soutěž o atraktivní ceny. Každý, kdo zašle prostřednictvím jednoduchého formuláře záznam jakékoli cyklistické trasy z GPS, bude zařazen do slosování, které proběhne na začátku října 2009. Hlavní výhrou je horské kolo věnované společností Mall.cz.

Soutěžní data musí být ve formátu KML, což umožňuje většina přístrojů GPS, a kromě souřadnic trasy musí obsahovat také informace o nadmořské výšce. Do formuláře se vyplňuje mimo jiné název trasy, místo startu a cíle, nebo pro jaký typ kola je trasa vhodná, zda je po cestě cykloservis, občerstvení či možnost koupání.

Trasa bude po schválení redakcí zařazena do nového katalogu cyklostezek na serveru Vitalia.cz. Soutěžící tak redakci pomohou vytvořit přehlednou databázi cyklotras po celé České republice. „Rekreační cyklistika je jedním z nejoblíbenějších sportů u nás, proto bychom všem bikerům rádi nabídli co nejširší přehled tras a stezek nejrůznější obtížnosti. Pokud čtenáři pomohou doplnit práci redakce a budou sami zasílat své tipy na cyklovýlety, katalog bude lépe odpovídat jejich vkusu a preferencím,“ dodává Jan Potůček, šéfredaktor serveru Vitalia.cz.

Počet zaslaných tras zvyšuje šanci na výhru a kromě horského kola je lákavou nabídkou také komplet in-line bruslí s batohem od společnosti Mall.cz nebo outdoorový balíček od společnosti NetTravel. Každá trasa je mimo jiné přesně lokalizována prostřednictvím Map Google. Spolupráce se společností Google je navíc rozšířena také o nový projekt – mapplety, tedy praktické mapové aplikace soustředěné na Mapách Google na stránce http://mapy.google.cz/cesketipy. Díky serveru Vitalia.cz si tak uživatelé na jednom místě mohou najít například bazény, fitness centra, lázně nebo golfová hřiště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).