Hlavní navigace

ČSOB učí podnikatele, jak získávat peníze k rozvoji firem

Za největší přínos seriálu seminářů nazvaných Financování malých a středních podniků v podmínkách EU označili jejich účastníci možnost praktického využití většiny informací a upozornění na novinky, které čekají podnikatele po vstupu země do EU. Cyklus vzdělávacích seminářů, který připravila ČSOB ve spolupráci se společností Komerční inženýring, proběhl v průběhu března až června v sedmi českých a moravských regionech. ČSOB se vedle běžné bankovní činnosti tímto způsobem snaží svým klientům pomáhat při řešení praktických otázek z oblasti jejich podnikání.

Sdílet

Přednášky byly kvalitní a co jsme na nich slyšeli, určitě využijeme, tvrdí jeden z posluchačů, Zdeněk Kulič z Krajského úřadu Jihočeského kraje. Zejména části týkající se leasingu byly velmi zajímavé, upřesňuje Zdeněk Miller z českobudějovické společnosti Navel. Také on hodlá nově nabyté znalosti bezprostředně využít při svém podnikání. Jednatel plzeňské firmy Silotrans, Josef Květon, naopak vyzdvihl široký záběr poskytnutých informací. Pomohlo mi to zorientovat se, co nás v Unii čeká, hodnotí obsah seminářů.

Série přednášek se zúčastnilo 367 posluchačů z celé republiky. Semináře jim poskytly informace o dostupných formách financování jejich podnikatelských záměrů, zejména s ohledem na vysoce konkurenční podmínky na unijním trhu.

Společnou diskusi s praktiky, kterými lidé v malých a středních podnicích rozhodně jsou, považujeme za velmi přínosnou i pro nás samotné. Také proto budeme v obdobných akcích pokračovat, uvedl ředitel bankovnictví ČSOB pro malé a střední podniky, Aleš Pospíšil, který byl jedním z přednášejících. Další cyklus přednášek, na kterém by se účastníci mohli seznámit s prvními zkušenostmi s vyřizováním žádostí o podporu ze strukturálních fondů EU, by se měl uskutečnit již na podzim roku 2004.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).