Hlavní navigace

Nový zajištěný fond ČSOB Komodity 1 čelí velkému zájmu investorů a musí být předčasně uzavřen

O novinku mezi zajištěnými fondy ČSOB fond Komodity 1 je mezi investory značný zájem a musí být předčasně uzavřen. Důvodem je překročení plánovaných upisovacích limitů.

Sdílet

Nový zajištěný fond ČSOB Komodity 1, který je vázán na růst indexu Broad Commodity, je pro investory velmi lákavý, ale z obav o překročení upisovacích limitů stanovených při jeho přípravě, ČSOB přistupuje k jeho předčasnému uzavření. „Během včerejšího dne jsme zaznamenali nárůst investic do tohoto fondu o 53 milionů korun,“ uvádí Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. Obrovský zájem investorů je především proto, že se jedná o jeden z prvních fondů na trhu, který dává českým klientům možnost podílet se na investičních výhodách plynoucích z investic do komodit a zároveň neriskovat. „Trh s komoditami prochází obdobím dlouhodobého růstu a další růst i nadále očekáváme. Pro investora je komoditní fond dobrou příležitostí k zhodnocení a navíc představuje výrazný přínos v diverzifikaci portfolia a stabilizuje tak jeho celkový výnos,“ komentuje strategii fondu Jan Barta. Jeho slova potvrzuje také studie Ibbotson Associates.

Zajištěný fond ČSOB Komodity 1 má výnos vázán růst indexu Broad Commodity, který obsahuje deset komodit – hliník, měď, zinek, nikl, olovo, ropa, zemní plyn, pšenice, kukuřice a sója. Splatnost fondu je 4 roky a 7 měsíců. V den splatnosti bude klientovi vyplacen vklad plus výnos jehož výše je stanovena jako násobek participace (120 %) a nárůstu zmiňovaného indexu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).