Hlavní navigace

Nový zajištěný fond ČSOB Komodity 1 čelí velkému zájmu investorů a musí být předčasně uzavřen

O novinku mezi zajištěnými fondy ČSOB fond Komodity 1 je mezi investory značný zájem a musí být předčasně uzavřen. Důvodem je překročení plánovaných upisovacích limitů.

Nový zajištěný fond ČSOB Komodity 1, který je vázán na růst indexu Broad Commodity, je pro investory velmi lákavý, ale z obav o překročení upisovacích limitů stanovených při jeho přípravě, ČSOB přistupuje k jeho předčasnému uzavření. „Během včerejšího dne jsme zaznamenali nárůst investic do tohoto fondu o 53 milionů korun,“ uvádí Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. Obrovský zájem investorů je především proto, že se jedná o jeden z prvních fondů na trhu, který dává českým klientům možnost podílet se na investičních výhodách plynoucích z investic do komodit a zároveň neriskovat. „Trh s komoditami prochází obdobím dlouhodobého růstu a další růst i nadále očekáváme. Pro investora je komoditní fond dobrou příležitostí k zhodnocení a navíc představuje výrazný přínos v diverzifikaci portfolia a stabilizuje tak jeho celkový výnos,“ komentuje strategii fondu Jan Barta. Jeho slova potvrzuje také studie Ibbotson Associates.

Zajištěný fond ČSOB Komodity 1 má výnos vázán růst indexu Broad Commodity, který obsahuje deset komodit – hliník, měď, zinek, nikl, olovo, ropa, zemní plyn, pšenice, kukuřice a sója. Splatnost fondu je 4 roky a 7 měsíců. V den splatnosti bude klientovi vyplacen vklad plus výnos jehož výše je stanovena jako násobek participace (120 %) a nárůstu zmiňovaného indexu.