Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává desetileté HZL za 1,5 mld. Kč s pevným výnosem 4,80% p.a.

Česká spořitelna dnes stanovila podmínky nové emise hypotečních zástavních listů, která bude vydána dne 24. února 2006. Budou vydány HZL za 1,5 mld. Kč, přičemž objem emise může být navýšen až na 5 mld. Kč. Dluhopisy budou mít splatnost deset let. Dluhopisy budou úročeny pevnou sazbou 4,80% p.a. a výnos bude splatný zpětně, a to jednou ročně.

Sdílet

HZL jsou určeny pouze pro institucionální investory a nejsou určeny k prodeji drobným investorům na pobočkách České spořitelny. Hypoteční zástavní listy budou kotovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s. (ISIN CZ0002000755). Prospekt cenného papíru schválený Komisí pro cenné papíry bude k dispozici nejpozději k datu emise v sídle České spořitelny, na pracovišti České spořitelny Na Perštýně 1, Praha 1 a rovněž na internetových stránkách společnosti www.csas.cz.

Tato emise je v pořadí dvanáctou emisí hypotečních zástavních listů připravenou Českou spořitelnou od roku 2002. Hypoteční zástavní listy patří k finančním nástrojům, které banky používají k profinancování svých hypotečních úvěrů. Právě rostoucí zájem o hypoteční úvěry České spořitelny, která je největší hypoteční bankou na českém trhu, a příznivé tržní podmínky vedou banku k vydávání dalších emisí hypotečních zástavních listů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).