Hlavní navigace

Česká spořitelna se stává potřetí generálním partnerem festivalu Colours of Ostrava

Česká spořitelna se i letos stala generálním partnerem mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava. Čtvrtý ročník tohoto multižánrového a multikulturního festivalu proběhne v Ostravě od 8. do 10. července 2005. Česká spořitelna spojila své jméno také se soutěží pro začínající world music kapely, kterou vyhlásil festival spolu s vydavatelstvím Indies Records. Jejím cílem je pomoci mladým nadějným hudebníkům k většímu prosazení se na tuzemské scéně. Festival Colours of Ostrava si za krátkou dobu své existence dokázal vybudovat postavení jednoho z největších a nejprestižnějších hudebních festivalů v celé České republice a sousedních státech. Potvrzuje to i ocenění „Nejlepší hudební akce / koncert“ roku 2004 v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards), ve které hlasovalo přes 100 novinářů, vydavatelů a hudebních producentů.

Sdílet

Máme radost, že se festival Colours of Ostrava jako projekt, který má naši dlouhodobou důvěru, rozrůstá a získává na čím dál větší prestiži. Kvalitní dramaturgie a bezchybná organizace z něj dělají událost, která překračuje hranice Ostravy i celého Moravskoslezského regionu. Třetí rok partnerství je určitě příležitost spolupráci ještě rozšířit, jako v případě soutěže pro začínající world music kapely, říká Karel Machytka, ředitel odboru sponzoringu České spořitelny.

Dobré jméno v očích veřejnosti a postavení, které si festival vybudoval, bychom nebyli schopni dosáhnout bez dlouhodobé spolupráce tak silného a kvalitního partnera jako je Česká spořitelna. Bez jeho podpory by program i organizační zabezpečení nebyly zdaleka na takové úrovni, jako je tomu nyní. Proto nás velmi těší, že do dalšího ročníku půjdeme opět spolu, uvádí Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.

Druhý červencový víkend se do Ostravy sjedou tisíce návštěvníků a fanoušků kvalitní hudby. Na sedmi scénách vystoupí během tří dnů přes 100 skupin, hudebníků a DJs z celého světa – od Brazílie, Kuby, přes Velkou Británii, Rusko až po vzdálenou Afriku či Tuvu. K hlavním lákadlům bude patřit tří a půl hodinové vystoupení „otce funku“ George Clintona a jeho dvacetičlenné kapely, koncert hvězdy světové world music, portugalské zpěvačky stylu fadó Marizy, trojice etno-tanečních kapel z Velké Británie – Asian Dub Foundation, Fun-Da-Mental, Trans-Global Underground – či předních českých skupin v čele s Čechomorem, Monkey Business a Kryštofem.

O významu mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava svědčí i podpora ze strany významných institucí. Záštitu nad festivalem převzal primátora města Ostravy, podporu získal např. od Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy, městské části Moravská Ostrava a Přívoz, městské části Slezská Ostrava, Ministerstva kultury ČR, Britské rady v ČR. Festival je navíc členem European Forum of Worldwide Music Festivals.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).