Hlavní navigace

ČRa dnes zahájily provoz nejlevnější profesionální WiFi sítě

(Praha, 8. června 2005) – Síť Bluetone WiFi, která zákazníkům umožňuje trvalé (nevytáčené) připojení k internetu již od 450 Kč vč. DPH měsíčně, v těchto dnech zprovozní České radiokomunikace na 55 místech po celé ČR. Služba je poskytována na základě předplatného. Jedná se o první vlastní síť ČRa, která je zaměřená především na rezidenční zákazníky. Počtem přípojných míst se Bluetone WiFi stala čtvrtou největší WiFi sítí v České republice.

Sdílet

Naši zákazníci získávají touto službou výhodu stálého přístupu k internetu bez zpoplatnění objemu přenesených dat, a to za nejnižší cenu mezi profesionálními operátory, uvedl dnes Miroslav Semrád, marketingový ředitel ČRa. Podle něj totiž bude Bluetone WiFi na rozdíl od různých drobných firem a komunitních sítí pod 24 hodinovým dohledem přístupové sítě a přístupových bodů a společnost poskytuje svým zákazníkům garanci zprovoznění přístupového bodu do 24 hodin od výpadku. Spuštění sítě předcházel pětiměsíční pilotní projekt v Úněticích u Prahy. V Úněticích jsme získali nutné zkušenosti s provozem a údržbou sítě. Do budoucna počítáme s rozšířením Bluetone WiFi až do 400 lokalit, řekl ke spuštění sítě Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. Instalaci v jednotlivých lokalitách budou provádět smluvní partneři. ČRa do budoucna garantují, že nezvýší cenu poskytované služby.

Služba Bluetone WiFi funguje výhradně jako předplacená a zákazníci se mohou zaregistrovat buď na webových stránkách ČRa, či na Call Centru ČRa, kde si také vyberou délku předplatného na 1, 3 nebo 6 měsíců. Od délky předplatného se bude odvíjet cena za připojení od 450 do 499 Kč vč. DPH měsíčně. Služba je poskytována zásadně bez omezení objemu stažených dat a s ochranou proti tzv. „stahovačům“. Většina přípojných bodů (Access pointů – AP) je v současné době připojena kapacitou 512 kbit/s s p­ředpokladem nárůstu na rychlost až 2048 kbit/s na 1 AP. Počet uživatelů na jednom Access pointu je maximálně 30 a vzhledem k technologii WiFi nemůže být garantována stabilní přenosová rychlost.

V současné době je Bluetone WiFi přístupná v 33 lokalitách (viz http://wifi.bluetone.cz/.), podrobné informace včetně mapek pokrytí naleznete na http://wifi.bluetone.cz/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).