Hlavní navigace

ČPP poslala na účet společnosti REMIVA, s.r.o zálohu ve výši 30 milionů korun

[Tisková zpráva] Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) k dnešnímu dni převedla na účet společnosti Remiva, s.r.o. další zálohu na pojistné plnění požárem zničeného podniku na výrobu plastů v Chropyni.

Sdílet

K již vyplaceným 25 milionům korun, které firma obdržela na úhradu odklízecích prací v průmyslovém areálu, přibylo dalších 30 milionů korun.

Vyplacení další zálohy pojišťovně umožnil odborný posudek předložený Ústavem soudního inženýrství (ÚSI) na Vysokém učení technickém v Brně. Náročnost zpracování posudku tohoto případu dokládá i skutečnost, že jeho vypracování týmu znalců trvalo téměř rok. 

„Minulý týden pojišťovna obdržela znalecké posouzení výše škody, na jehož základě bylo možné upřesnit hranici bezpečného plnění, a poskytnout majiteli tolik potřebné finanční prostředky na obnovu podniku,“ uvedl Václav Hönig, ředitel úseku neživotního pojištění.

Zástupci ČPP aktivně jednají se zástupcem majitele firmy, který je o všech aspektech vývoje případu detailně informován. „Jsme beze zbytku připraveni svůj závazek splnit. Jedinou objektivní a pro všechny zúčastněné nepříjemnou skutečností je, že ani jedna ze zúčastněných stran nemá doposud k dispozici zprávy orgánů činných v šetření,“ uzavřel Hönig.

ČPP pojistila na základě uzavřené smlouvy majetek společnosti Remiva, s.r.o., předmětem pojistné smlouvy je pojištění nemovitostí, věcí movitých a zásob. Uzavřené pojištění se tak týkalo pouze majetkových aspektů, na obnovení výroby nemůže pojišťovna poskytovat žádné finanční prostředky.

Požár v areálu společnosti Remiva s.r.o. patří svým rozsahem k největším za posledních 10 let. Jeho likvidace trvala desítkám hasičů téměř 4 dny. Při požáru, který vypukl 7. dubna 2011, byla zničena čtyřpatrová budova, včetně výrobní linky a skladových zásob.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).