Hlavní navigace

ČP sloučí penzijní fondy do největšího subjektu v ČR

Praha (4. května 2004) – Česká pojišťovna rozhodla o sloučení dvou penzijních fondů, které jsou členy její finanční skupiny. Fúze Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP) a ABN AMRO penzijního fondu (AAPF) by se měla uskutečnit do konce letošního roku. Nástupnickou společností bude Penzijní fond České pojišťovny, který se tak stane největším penzijním fondem v České republice s podílem převyšujícím 25%. Počet jeho klientů přesáhne 700 tisíc a objem spravovaných aktiv 20 miliard Kč.

Sdílet

Rozhodnutí o sloučení podléhá schválení Ministerstva financí ČR a souhlasu valných hromad obou penzijních fondů, uvedl k procesu Ladislav Bartoníček, předseda představenstva ČP. Všem klientům přitom zůstanou zachovány veškeré nároky na dávky a rovněž se jim bude plně započítávat celková doba placení. Fúze společností je v souladu se strategií České pojišťovny v oblasti penzijního připojištění. Sloučení obou fondů povede ke snížení jednotkových nákladů a k růstu zhodnocení investovaných aktiv, což se pozitivně odrazí ve výši výnosů pro klienty penzijního fondu, dodal Bartoníček.

Česká pojišťovna je stoprocentním vlastníkem PFČP. Ten má dnes více než 476 tisíc klientů a spravuje aktiva blížící se 12 miliardám Kč. AAPF poskytuje své služby 222 tisícům klientů a jeho aktiva přesahují 6,1 miliardy Kč. Smlouvu o nákupu 69,7 % akcií AAPF podepsala Česká pojišťovna a ABN AMRO Bank N.V. dne 18. prosince 2003. Přibližně 30 % akcií zůstává ve vlastnictví společnosti PROXY – FINANCE a.s., s níž ČP uzavřela dohodu týkající se společného postupu ve věci správy AAPF.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).