Hlavní navigace

ČMSS k 30.6.2002: expanze zájmu o úvěry pokračuje

Sdílet

Ke dni 30. června 2002 poskytla největší česká stavební spořitelna ČMSS 26.011 nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů ve výši přesahující 4 mld. Kč. Počet nově poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů meziročně vzrostl o 27 %. Objem poskytnutých finančních prostředků meziročně vzrostl o 40 %. Ke stejnému dni ČMSS uzavřela 230 407 nových smluv o stavebním spoření na celkovou cílovou částku přesahující 34 mrd. Kč. Ke dni 30.6.2002 činil zisk ČMSS 357 mil. Kč.

Klienti ČMSS nejčastěji využívají překlenovací úvěry a úvěry ke koupi staršího bytu nebo domu (39,6 %). Významná část úvěrů a překlenovacích úvěrů je využívána na nejrůznější rekonstrukce a modernizace stávajícího bydlení (35,8 %). Více než 18 % těchto finančních prostředků je dále využívána na stavbu nového bytu či domu a zbývajících 6 % připadá na ostatní investice do bydlení.

Zcela v souladu s prognózou vývoje trhu stavebního spoření tak roste především zájem klientů ČMSS o čerpání úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů, zatímco v oblasti nových smluv o stavebním spoření je zájem srovnatelný se stejným obdobím roku 2001. ČMSS tento trend v souvislosti s postupným naplňováním kapacity trhu stavebního spoření předpokládala a podstatnými změnami podmínek pro poskytování úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů realizovanými v průběhu minulých měsíců motivuje své klienty k co nejširšímu využívání úvěrů a překlenovacích úvěrů.

Ke dni 30.6.2002 uzavřela ČMSS 230 407 nových smluv o stavebním spoření.

ČMSS si nadále udržuje vedoucí podstavení na českém trhu stavebního spoření. Co do počtu nových smluv se její tržní podíl se pohybuje kolem 37 %. V počtu nových úvěrů a překlenovacích úvěrů je tento podíl ještě vyšší: ČMSS poskytla 40 % všech úvěrů ze stavebního spoření a 39 % všech překlenovacích úvěrů poskytnutých letos stavebními spořitelnami. V současné době ČMSS spravuje celkem 1 552 532 platných vkladových účtů a 237 019 platných úvěrových účtů.

Aktuální úrokové sazby u překlenovacích úvěrů ČMSS patří k nejnižším na trhu. Překlenovací úvěry nyní ČMSS nabízí s pevnou roční úrokovou sazbou od 6,3 do 7,9 %. Úrok z úvěru ze stavebního spoření je u ČMSS ve výši 6 % p.a. Kromě zmíněných úroků už klient ČMSS neplatí žádné další poplatky, ani za posouzení či vyřízení žádosti, ani za poradenství. Úrokové sazby jsou sjednány jako pevné, což je pro klienta velkou výhodou. Má totiž jistotu, že úroková sazba se nezmění po celou dobu splácení. To umožňuje lepší finanční plánování a rozvržení financí. ČMSS nabízí nejvyšší úvěr bez nutnosti zajištění, a to až do 150 tisíc Kč. Do výše 500 tisíc ČMSS od klientů nepožaduje jako zajištění nemovitost, postačí ručitelský závazek.

Praha, 31. července 2002

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).