Hlavní navigace

České dráhy začaly prodávat vybrané jízdenky na pražskou MHD ve vlacích i na nádražích v celé ČR

Ode dneška si mohou cestující koupit na nádražích a ve vlacích Českých drah kdekoli v České republice jednodenní a jeden a půl denní síťovou jízdenku na městskou hromadnou dopravu v Praze a speciální transferovou jízdenku pro přesun MHD mezi největšími nádražími v hlavním městě.

Sdílet

„Nabídku ocení všichni, kteří potřebují strávit v Praze třeba jen jeden den a nechtějí na nádraží po příjezdu ještě shánět doklady na metro nebo tramvaj. Tyto jízdenky lze koupit ve všech pokladnách a u vlakového personálu v celé republice, třeba i v Karviné nebo Aši,“ doplňuje náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Kolář.

Oproti nákupu jízdenky v běžném předprodeji v hlavním městě Praze navíc u síťových jízdenek cestující při nákupu ve vlaku či na nádraží Českých drah ušetří 20 Kč. České dráhy hodlají o této možnosti aktivně informovat například cestující v mezinárodních a dálkových vlacích tak, aby věděli, že ještě během cesty si mohou u vlakového personálu za zvýhodněnou cenu zakoupit síťovou jízdenku pro pražskou MHD. Zaplatit ji přitom mohou vedle českých korun také v Euro.

  • 80 Kč jednodenní jízdenka (platí kalendářní den, do jedné hodiny po půlnoci daného dne)
  • 100 Kč jeden a půl denní jízdenka (platí od 16 hodin do půlnoci následujícího dne)
  • 18 Kč transferová jízdenka pro přesun mezi hlavním, holešovickým a Masarykovým nádražím

(děti od 6 do 15 let mají 50% slevu)

„Transferovou jízdenku využijí především cestující, kteří se potřebují rychle přemístit kvůli přestupu mezi největšími nádražími v centru Prahy. Pokud pojedou z Děčína do Plzně, je často nezbytné jet metrem z Holešovic na hlavní nádraží. Cestující už ale nebudou muset po výstupu z vlaku shánět jízdenku na metro, ale pohodlně si ji koupí už ve vlaku nebo ve výchozí stanici své cesty,“ dodává Jiří Kolář.

Transferovou jízdenku je možné využít v obou směrech pro cesty Praha-Holešovice – Praha hlavní nádraží a Praha-Holešovice – Praha Masarykovo nádraží.

Od února budou pokladny Českých drah navíc prodávat také časové kupóny na všechna vnější pásma Pražské integrované dopravy, které platí v autobusech a vlacích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).