Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává hypoteční zástavní listy za pět miliard korun

Česká spořitelna vydá novou samostatnou emisi hypotečních zástavních listů v objemu 5 miliard Kč a splatností 10 let. Jde o v celkovém pořadí již devátou emisi tohoto typu cenných papírů. Poprvé Česká spořitelna uvedla na trh hypoteční zástavní listy v roce 2002 a získala díky nim 14,6 mld. Kč v nominálu na financování svých hypotečních úvěrů.

Sdílet

Hypoteční zástavní listy z nové emise České spořitelny budou mít pevně určenou roční úrokovou sazbu ve výši 4,75 procent splatnou zpětně jednou ročně. Datum emise je určeno na 7. října 2005. K tomuto datu budou tyto cenné papíry kotovány na volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s. (ISIN CZ0002000623).

Emise hypotečních zástavních listů jsou důležitým nástrojem, který nám pomáhá zajistit prostředky k financování širokého spektra hypotečních úvěrů. Také díky našim emisím jsme na špičce hypotečního trhu v České republice. Jen za letošek jsme poskytli hypotéky v hodnotě 20,454 miliard korun, komentoval význam emise hypotečních zástavních listů člen představenstva České spořitelny Daniel Heler. Hypoteční zástavní listy jsou výhodným investičním nástrojem pro naše klienty. Představují zajímavou příležitost především díky pevné úrokové míře a vysoké míře bezpečnosti. Výplata jistiny je zaručena nejen vydávající hypoteční bankou, ale i zástavními právy k nemovitostem, na jejichž úvěrování banka peníze poskytla, vysvětlil.

Z dosud vydaných emisí jsou více než dvě třetiny určeny institucionálním a zbývající třetina drobným investorům. Nová emise je určena pro profesionálního investora a není tedy určena pro prodej drobným investorům na pobočkách České spořitelny.

Prospekt hypotečních zástavních listů schválený Komisí pro cenné papíry bude k dispozici nejpozději k datu emise v sídle České spořitelny a rovněž na internetových stránkách www.csas.cz

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí FS České spořitelny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).