Hlavní navigace

Česká pojišťovna získala rating A, jeden z nejvyšších v zemi

Česká pojišťovna získala jedno z nejvyšších možných ratingových hodnocení, kterého lze v České republice dosáhnout. Mezinárodní ratingová agentura Standard  Poor´s jí zvýšila úvěrové hodnocení i rating finanční síly o tři stupně z BBB na stupeň A se stabilním výhledem.

Sdílet

„Zvýšení ratingu o tři stupně je velmi významné a odráží fakt, že se Česká pojišťovna stala součástí Generali PPF Holdingu – jedné z nejvýznamnějších pojišťovacích skupin v regionu střední a východní Evropy. Rating rovněž odráží velký pokrok, kterého Česká pojišťovna v posledních letech učinila,“ komentoval zprávu ratingové agentury Standard&Poor´s ge­nerální ředitel ČP Lard Friese.

V hodnotící zprávě oceňuje SP výsledky, které Česká pojišťovna dosáhla na trzích s životním i neživotním pojištěním, její silnou pozici v České republice a zmiňuje také strategický význam toho, že se ČP stala součástí Generali PPF Holdingu, který působí v řadě zemí střední a východní Evropy. Vyzdvihuje rovněž širokou síť prodejních míst, podpořenou i dalšími členy skupiny PPF.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši téměř 10 miliard euro a poskytuje v regionu služby 9 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).