Hlavní navigace

AXA darovala 20 monitorů dechu nemocnici v Krči

[Tisková zpráva] Finanční skupina AXA ve spolupráci s Nadací Křižovatka darovala 20 monitorů dechu novorozenců Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou v Praze – Krči.

Sdílet

Pediatrická klinika a Novorozenecké oddělení nemocnice tak mohou poskytnout ještě lepší péči nově narozeným dětem. Přístroje Babysense totiž lékařům pomáhají předcházet syndromu náhlého úmrtí novorozenců (SIDS).

„V České republice zemře na SIDS až 30 dětí ročně. V porodnicích se monitory používají hlavně u dětí se zvýšeným rizikem SIDS a dechových komplikací, nejčastěji u dětí předčasně narozených,“ uvedl Jan Janota, primář Novorozeneckého oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice. „Vzhledem k dosud ne zcela známým příčinám vzniku se SIDS stal celosvětově řešeným problémem. Jedním z možných kroků ochrany novorozenců je kontrola dýchání a pohybu dětí přímo v postýlce.“

Díky monitorům dechu Babysense lze předejít náhlému úmrtí novorozenců, které může nastat po zástavě dechu způsobené poruchou centrální nervové soustavy. Skupina AXA těmito přístroji vybavila již řadu nemocnic na území České republiky. Celková hodnota všech zakoupených monitorů dechu přesahuje částku půl milionu korun.

„Během 12 let naší spolupráce s Nadací Křižovatka jsme českým nemocnicím věnovali více než 180 přístrojů Babysense. Důraz na prevenci rizik v rámci našich společensky odpovědných aktivit úzce souvisí s naším hlavním oborem podnikání, jímž je pojišťovnictví,“ doplnil Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

Proto je AXA v České republice rovněž generálním partnerem projektu Na zelenou, jehož cílem je zajistit větší bezpečnost dětí na cestách do školy. AXA je také generálním partnerem projektu Světluška, který pomáhá zrakově postiženým zapojit se do běžného života. Nejnovějším projektem oblasti společenské odpovědnosti je program Finanční gramotnost do škol. Díky němu dochází ke zvýšení finanční gramotnosti žáků základních a středních škol prostřednictvím jednoduchých spotů uváděných na obrazovkách Školního informačního kanálu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).