Hlavní navigace

Atradius posílí krytí českého exportu do Japonska

Praha 29. května, 2006 - Společnosti Atradius Credit Insurance N.V., jedna z největších pojišťoven pohledávek na světě, a Tokio Marine & Nichido Fire Co., Ltd., největší japonská pojišťovna poskytující neživotní pojištění, oznámily zahájení činnosti společného servisního podniku, který bude obě společnosti podporovat při nabídkách pojištění vývozního úvěru podnikům v Japonsku. Prostřednictvím úspěšné fungující pobočky Atradius v ČR se tak více otevírají dveře do Japonska i českým obchodníkům.

Sdílet

Wilfried Verstraete, výkonný ředitel společnosti Atradius uvedl: „Je to další krok v naší strategii růstu v Asii a kromě činnosti našich místních poboček i významné rozšíření naší působnosti v Japonsku. Atradius disponuje vysokou odborností a znalostmi z oblasti pojištění exportních úvěrů a stejně tak i přístupem k informacím o více než 45 milionech společností na celém světě. Tokio Marine & Nichido Fire má na japonském trhu rozsáhlou distribuční síť a dobrou pověst. Kombinace těchto aktiv vytváří silný základ, na kterém se budeme společně rychle rozvíjet a rozšiřovat v Japonsku svoji činnost související s pojištěním vývozních úvěrů.“

Také ředitelka českého zastoupení pojišťovny Atradius Markéta Stržínková rozšíření služeb pro své klienty do Japonska vítá: „Česká pobočka Atradius často pomáhá našim podnikatelům v prosazení se v zahraničí, proto věřím, že tento krok dále podpoří vzájemný obchod mezi Českem a Japonskem. Aktuální meziroční navýšení vývozu v prvním čtvrtletí 2006 o téměř 38 % dokazuje zájem českých podniků exportovat do Japonska. Vzestupný trend hodnoty vyvezeného zboží pokračuje již několik let a k opětovnému oživení došlo i na straně dovozu.

Nový společný servisní podnik, který se bude nazývat Marine Nichido and Atradius Credit Management Co. Ltd., bude mít sídlo v Tokiu v Japonsku a bude z 50 % vlastněn Atradius Credit Insurance N.V. a z 50 % Tokio Marine & Nichido Fire Co., Ltd.

Společný podnik, ve kterém pracují zaměstnanci Tokio Marine & Nichido Fire a Atradius, bude pečovat o pojištění vývozních úvěrů, které společnostem se sídlem v Japonsku vydala buď Tokio Marine & Nichido Fire nebo Atradius.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).