Hlavní navigace

V České spořitelně si teď vyberete cizí měnu přímo ze svého účtu a zdarma!

Chystáte se na letní dovolenou a nevíte, jak si nejlevněji zajistit potřebnou hotovost v cizí měně? Právě vás tedy bude zajímat speciální akce, kterou 1. června 2012 zahájila Česká spořitelna.

Sdílet

Všem svým klientům totiž až do konce září nabízí výběr cizí měny přímo z jejich Osobního či jiného sporožirového účtu zcela zdarma. Česká spořitelna tak vychází vstříc svým klientům, kteří právě v letních měsících potřebují peníze na zahraniční dovolenou.

Při nákupu valut klienti běžně platí poplatek 1 % z vyměňované částky (minimálně 50 Kč), ovšem od června do září si klienti mohou vybrat cizí měnu rovnou z účtu, a to zdarma. Klienti České spořitelny tak ušetří minimálně 50 Kč, při větších výběrech však mohou ušetřit i daleko více! Velkou výhodou je i to, že k tomu mohou využít více než 650 poboček banky po celé České republice.

V letní sezóně je nejžádanější cizí měnou euro, dále pak chorvatská kuna, maďarský forint a polský zlotý. Od června do září si mohou klienti České spořitelny zdarma vybrat z účtu také americký, australský, kanadský a novozélandský dolar, dánskou, norskou a švédskou korunu, britskou libru, švýcarský frank či japonský jen.

Výběr z bankomatů v devíti zemích Evropy jen za šest korun

Klienti České spořitelny mají při cestách do zahraničí ještě další nezanedbatelnou výhodu. Jelikož je Česká spořitelna součástí silné středoevropské Erste Group, mohou její klienti vybírat ze všech více než šesti tisíc bankomatů za zvýhodněnou cenu. Z bankomatů Erste Group v Rakousku, na Slovensku, v Chorvatsku, Maďarsku, Srbsku, Rumunsku, Moldavsku a na Ukrajině tak klienti banky vyberou peníze za 6 Kč, tedy za stejnou cenu jako za výběr z bankomatů České spořitelny v České republice. Tato výhoda navíc není nijak časově omezena. Klienti tak mohou zvýhodněné výběry využívat celoročně, například při zimní dovolené na horách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).